Як справи, насправді: проєкт про емоційну підтримку для кожного українця за участю ONUKA, Фоззі та інших зірок

Минулий рік видався непростим для всього світу, і пандемія Covid-19 продовжує впливати на наше життя. Людям важко впоратися самотужки з емоційним тиском, а звернення за психологічною допомогою, на жаль, досі не є нормою. Міжнародна гуманітарна організація People in Need (PiN) започаткувала гарячу лінію емоційної підтримки. 

 

«Як справи, насправді?» – це проєкт, який закликає прислухатися до свого внутрішнього стану, вчитися виражати емоції, а за потреби звертатися за психологічною підтримкою на гарячі лінії.

Зателефонувати на гарячу лінію 0 800 210 160 (цілодобово, безкоштовно та анонімно) може кожен, хто потребує емоційної підтримки чи психологічної допомоги. 
 


Ми знайомимо вас із експертами, показуємо зіркові інтерв’ю з психологом та розповідаємо, з якими питаннями можна звертатись на лінію підтримки.


 

Експерти PiN розпочали проєкт-експеримент, а точніше – проєкт-діалог, аби зробити нормою звернення за психологічною підтримкою. Спочатку розпитали людей на вулицях про найсильніші переживання. Виявилося, що їх турбує і виснажливе відчуття непевності, і страх за рідних, і ненависть до обмежень свободи, і невміння поводитися з людьми, які пережили втрату. 


 

 

Зіркова команда проєкту – Ната Жижченко (ONUKA), Олександр Фоззі Сидоренко, Анатолій Єрема, Анна Чередниченко та Олександра Гонтар – обрали близьку для себе тему і відверто поспілкувалися з психологами на камеру. Вони показали, що страхи та тривоги не оминають нікого. Важливо висловлювати та аналізувати свої стани та емоції, а головне – знати, де шукати опору в тяжкі часи.

 

Анатолій Єрема, ведучий "Суспільної студії" на каналі UA: ПЕРШИЙ обрав актуальну для себе тему про втрату близьких. Як діяти в цей складний час, де шукати підтримку, та як допомогти близьким впоратись із втратою?

 

Олександр Фоззі Сидоренко розповів про те, як пандемія похитнула його життя в професійній сфері, як він справляється з труднощами та чим себе мотивує в ці скрутні часи.

 

Ната Жижченко (ONUKA) відверто поговорила із психологом про свою постійну тривожність, її вплив на життя та творчість.

 

Олександра Гонтар, співведуча Телебачення Торонто розказала як сприймає обмеження свободи під час пандемії, та поділилась лайфхаками, як з користю перенаправити енергію.

 

Ната Жижченко (ONUKA) також розказала як навчитися кінематографічно відноситись до негативних емоцій та пережань, і як навчитись насолоджуватись життям.

 

Анна Чередниченко, ведуча новин на каналі UA: ПЕРШИЙ поговорила з психологом про нові суспільні реаліі під час пандеміі, карантинні норми, почуття провини та агресію.

Також вона розповіла про свої страхи та асоціації, які викликає медична маска.

 


ВАЖЛИВО: На цих відео показана не психотерапія, а інтерв’ю з психологом.  Під час звернення до психолога спілкування завжди має бути конфіденційним.  


На сайті Yak Spravy ви можете подивитись відверті розмови школярів, телеведучих, життєлюбів, співаків, волонтерів та внутрішніх мігрантів із психологами про те, чому важлива емоційна підтримка та що допомагає впоратися у складних ситуаціях 

Наша мета – дестигматизувати психологічні проблеми, з якими зараз стикаються як ніколи багато людей. Показати, що навіть із найскладніших ситуацій можна знайти вихід, якщо докласти зусиль до його пошуку. І популяризувати звернення до психологів, – Олена Будаговська, комунікаційна менеджерка організації People in Need.

 

Телефон гарячої лінії підтримки People in Need: 0 800 210 160 

Лінія працює цілодобово. Усі дзвінки безкоштовні та анонімні.  До гарячої лінії підтримки People in Need варто телефонувати, якщо ви опинилися у складній ситуації, маєте питання, або просто є бажання розповісти: як справи, насправді. 

  • Маєте питання, що викликає неприємні почуття, дискомфорт чи тривогу. Неважливо, з якої сфери це питання.
  • Опинилися у складній ситуації.
  • Якщо маєте побутові труднощі. Навіть невеликі. Буває, що проблема видається надто складною, і людина відчуває себе заручником або заручницею ситуації. Насправді, вирішення є.

Психологиня організації People in Need Олена Кравцова розповіла більше про лінію підтримки та психологічну допомогу.

 

Український співак Postman (справжнє ім’я Костянтин Почтар) в рамках проєкту «Як справи, насправді?» випустив одноіменну пісню.

 

А художниця Наталя Левицька створила серію іронічних ілюстрацій про нові емоції, які виникли на тлі подій у світі та карантинніх обмежень.

 

 

Пандемія принесла в наше життя багато нових і досить різних, часом суперечливих та тяжких емоцій. Прєкт «Як справи, насправді?», та редакція 1kr.ua закликає не лишатися з ними наодинці. Пам’ятайте – вихід є завжди!

Использованные материалы: yakspravy.org
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам