Як зменшити рівень тривоги та почати спокійно засинати

 

Як боротися із раптовим чи хронічним безсонням - одне із популярних питань у нашій редакції
"Першого Криворізького". Така реакція на стрес, пов'язаний із новинами про війну є цілком зрозумілою. Нервова система страждає, адже реагує на зовнішні загрози. Стрес є реакцією організму на загрозу, а тривога є реакцією організму на стрес. Це замкнуте коло досить важко розірвати, але все ж дослухайтеся до наших порад, так ви збережете нервову систему та здоров’я у цілому. 

Прогулянки

Саме прогулянки допоможуть відновити нормальне дихання. Ввечері, коли закінчите всі справи, прогулянка стане чудовою можливістю очистити думки. Проте, якщо можливості долати великі дистанції немає, можете зробити пару кіл навіть просто у кімнаті. При цьому спробуйте рахувати кроки, так, сфокусуєтеся на рахуванні, та хоча б на невеликий проміжок часу забудете про причини хвилювання. 


 

Окремі дихальні вправи

Якщо завдяки  попередній пораді відновити дихання не вдалося, зробіть окрему дихальну практику. Їх безліч, виберіть найкомфортнішу для вас. Це точно допоможе стабілізувати дихання. Ось приклад однієї із таких практик:

Зробіть вдих на дві секунди 
Видихніть за чотири секунди
Затримайте дихання на чотири секунди

Після цього слід повторити вправу. Спочатку відчуватимете  нестачу кисню, але це нормально при перших спробах.  


Розмови телефоном

Підтримка близької людини завжди приносить полегшення, а можливість висловитися та відчути себе почутими дуже полегшить самопочуття. Розмова з рідними чи друзями, з якими у вас є емоційний зв’язок, допоможе відчути себе у безпеці.  


Музика

У всіх  нас є улюблена музика. Ввімкніть її тоді, коли вам важко, або коли думки завантажені новинами та сумними звістками. Вслухайтеся у текст пісні чи у мелодію. 

Близько 40 хвилин музики у день, і самопочуття налагодиться. На думку медиків, музика допомагає пацієнтам відволіктися від болю, знімає стрес і знижує рівень тривожності, а також має заспокійливий ефект. Але ви повинні розуміти, що така терапія не може замінити традиційні види лікування, якщо воно потрібне, а служить лише приємним доповненням.
 


Їжа 

Редакція інформаційного агентства «Перший Криворізький» підготувала добірку продуктів та напоїв, які допоможуть подолати стрес.

Ферментовані продукти 

 Грецький йогурт та квашена капуста допоможуть підтримати здоров’я шлунку.  Ферментовані продукти містять  корисні бактерії, які називаються пробіотиками. Вони мають чудовий вплив на шлунок.  


Яйця

Яйця багаті на вітаміни, амінокислоти  та мінерали, ці компоненти необхідні для здорової реакції на стрес. Проводилися навіть дослідження на тваринах, виявили, що додавання холіну допомогає організму людини реагувати на стрес.  

Броколі

Броколі багаті на сульфорафан — це  сполука сірки. Вона чинить заспокійливий і антидепресивний ефект.
А ще цей овоч багатий на вітаміни B6 та B9.  

Чай

М’ятний і трав’яний чаї мають найбільший позитивний вплив на центральну нервову систему. Через вміст речовини L-теанін. Це амінокислота, що зменшує тривожність. А зелений та чорний чаї допоможуть відновитися після стресових подій.  

 


Якщо ж нічого не допомагає впоратися зі стресом і тривогою самостійно, необхідно обов’язково звернутися до фахівця за першої нагоди.


Бережіть себе та свої нерви. 
 

Использованные материалы: Первый Криворожский. Фото Pinterest
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам