Історія виникнення свята Дня закоханих

 

Зцілення молитвою, прийняття християнства та суперечки із вельможами – всі ці легенди про появу Дня святого Валентина. 

Погодьтеся, дуже рідко ми замислюємося над тим, звідки виникло те чи інше свято та мало знаємо про історію його виникнення.

Наближається найромантичніша дата у році та багато хто вже почав будувати плани на День усіх закоханих, також відомий як День святого Валентина. Зайняті думками про організацію свята та купівлю подарунків, ми рідко запитуємо себе, чому взагалі відзначаємо цей день. І дуже шкода, бо історія появи Дня святого Валентина дуже цікава.

Редакція інформаційного агентства «Перший Криворізький» знає декілька історій та хочемо докладно розповісти, звідки з'явилася традиція вшановувати святого Валентина.

Ким був святий Валентин?

Це ім'я пов'язане з католицькою церквою. Однак вона визнає 12 святих на ім'я святий Валентин. Кого саме ми славимо 14 лютого, розберемося нижче.

Існує кілька версій із цього приводу. Дві найпоширеніші про Валентино з Терні та Валентино ді Рома. Ситуацію ускладнює те, що їхні історії досить схожі та обидва святкуються в один день.

Історія святого Валентина

Перша, одна з найвідоміших історій, про те, як з'явився День святого Валентина, пов'язана з ім'ям грецького філософа Кратона. 

Він шукав ліки для свого сина, який страждав на хворобу, яка не дозволяла йому поворухнути навіть м'язами. Кратон звертався до найбільш видатних лікарів епохи, але ніхто не міг допомогти його дитині. 

Якось філософ почув про єпископа з міста Терні, що у Італії, на ім'я Валентин. З чуток, той зцілив людину від такої ж хвороби. Кратон викликав його до Риму і запропонував усі свої багатства за порятунок сина. Але єпископу не потрібні були ані гроші, ані коштовності. Натомість він попросив лише одне — син Кратона мав прийняти християнство. Але ж Кратон був філософом, і тому поставив Валентину кілька питань про релігію, яку треба було прийняти хлопчику. Після довгої розмови Кратон погодився. 

Валентин молився над юнаком цілу ніч, і наступного дня син Кратона зцілився. Хлопчик, який до цього не міг навіть поворухнути язиком, побіг обіймати свого батька. Вся сім'я прийняла християнство, коли побачила таке диво. На додаток Кратон розповів про те, що сталося своїм учням і переконав їх зробити те саме. Поширення християнства дуже не сподобалося Сенату. Щоб уникнути поширення інакодумства, вони спочатку ув'язнили Валентина, а потім стратили.
Друга історія 

Інша історія свідчить, що римський імператор імператор Клавдій II був заінтригований силою віри римського священника на ім'я Валентин. Він залишив священника з одним із представників знаті, який мав сперечатися з Валентином доти, доки той не відмовиться від своєї віри. Проте, вельможа мав дочку, яка від народження була сліпа. Валентин зцілив дівчину своєю молитвою. Побачивши диво, вся родина вельможі повірила в Бога і прийняла християнство.

Після цього священник намагався переконати імператора Клавдія і навернути його у віру. Клавдій був розсерджений цим і наказав стратити Валентина. Перебуваючи у в'язниці, засуджений до смерті написав листа доньці вельможі, підписавши його "від твого Валентина".

Як бачите, ці історії дуже схожі. Існує навіть думка, що обидві оповідки про одну й ту саму людину

Також відома ще більш романтича легенда, що з'явилася в Середні віки. 

Згідно з нею, король заборонив молодим людям одружуватися, оскільки вважав, що неодружені чоловіки — найкращі солдати. Однак священник на ім'я Валентин таємно звершував шлюбні церемонії. Коли про це дізнався король, він засудив священнослужителя на смерть. Вважають, що у в'язниці він закохався у дочку одного з охоронців. Молода жінка була сліпою і Валентин молитвою повернув їй зір. У цій історії лист із підписом "від твого Валентина" мав надійти їй.

Існує багато різних версій появи цього свята. Але якою б не була історія свята, головне — це насолоджуватися ним із тими, кого любите!

Использованные материалы: Первый Криворожский. Фото з Pinterest
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам