Традиції та прикмети на любов або чому ми святкуємо День святого Валентина

 

Існує багато стародавніх традицій та прикмет, пов’язаних з днем святого Валентина. 

З’явилося багато плутанини щодо особистості та історії Святого Валентина. Найромантичніша версія історії — саме та, яка має найменшу історичну основу. То чому ми святкуємо День святого Валентина.

Свято було засноване папою Геласієм I у V столітті і збіглося з давнім язичницьким святом Луперкалії. Це свято тривало три дні (з 13 по 15 лютого) і включало кілька очисних ритуалів, що включають наготу і жертвопринесення. Хоча це свято було язичницьким, його святкували багато християн того часу. Папа Римський був проти цього свята, але немає жодних доказів того, що він справді заборонив його. Однак, ця практика втратила свою актуальність і залишила її в минулому.

Нове свято поширилося по всій християнській Європі в Середні віки завдяки бенедиктинському ордену. Він містив церкву Святого Валентина у Терні, що в Італії. Поширення вищезгаданої легенди та ідеалів придворного кохання багато в чому сприяло сучасному, романтичному сприйняттю Дня святого Валентина.

Традиції сьогодення 

Цього дня з'являються у неймовірних кількостях рожеві та червоні символи романтики — серця, квіточки, янголятка, котики. Ці вогники ніби намагаються розтопити зиму, а може навіть почуття. Свято Закоханих або День Святого Валентина, коли можна висловлювати свої почуття навіть тим, хто на це не наважувався.

Сьогодні заведено дарувати "валентинки" —- маленькі освідчення в коханні, які запалюють у серцях романтичні почуття, у когось нові, у когось трохи згаслі... Адже незабаром весна, час пробудження природи, краси та піднесеного настрою.

День Святого Валентина святкують у всьому світі щороку 14 лютого. В Україні це свято – досить нове, його стали відзначати лише близько 30 років тому, причому широких релігійних традицій, пов'язаних із відвідування церков або якихось спеціальних обрядів в Україні немає. Тільки любов! 

Цікаві факти про День Святого Валентина:

  • Цього дня продається понад 2 мільярди "валентинок", тонни цукерок та шоколаду та близько 227 мільйонів червоних троянд.
  • Найбільше витрачають гроші на шоколадні набори американці – 700 мільйонів доларів!
  • Символи Дня закоханих — пара білих голубів, червоне серце зі стрілою і червоні троянди.
  • "Валентинки" — це анонімні послання без вказівки адреси та імені відправника. Найчастіше вони написані лівою рукою або праворуч наліво. 
  • Вважається, що 14 лютого прокидається природа і птахи починають готуватися до шлюбного періоду.
Использованные материалы: Первый Криворожский
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам