Захист шкіри від ультрафіолету

Захист шкіри від сонячного випромінювання це дієвапрофілактика від раку шкіри. Особливо важливо захищати шкіру дітям. 

Сонячне світло є головним природним фактором ризику розвитку раку шкіри. Як меланоми, так і немеланомних типів. Сонце, а також обладнання для солярію, випромінює ультрафіолетове випромінювання. Під впливом УФ-променів шкіра людини стає більш схильною до раку шкіри.  

Багато медичних організацій, у тому числі Всесвітня організація охорони здоров'я, Американське товариство боротьби з раком, Американська академія дерматології та Американська педіатрична академія, випустили свої рекомендації, що пропагують заходи захисту від сонячного випромінювання.

Рекомендації щодо захисту від сонячного випромінювання:

  • використовуйте сонцезахисний крем: як у сонячні, так і в хмарні дні, за пів години до виходу на вулицю у великій кількості наносіть на шкіру сонцезахисний крем широкого спектра дії з індексом SPF 30+. Засіб широкого спектра дії забезпечує захист від двох типів шкідливого УФ-випромінювання: УФ-А та УФ-В;

  • наносіть сонцезахисний крем кожні дві години або після виконання роботи, водних процедур, ігор або фізичних вправ на відкритому повітрі, оскільки вода та піт змивають крем зі шкіри. Засоби із вмістом оксиду цинку можуть забезпечити додатковий захист шкіри носа, щік, верхньої частини вух та плечей;

  • одягайте одяг, що захищає від сонячних променів. Головний убір з широкими полями гарантує відмінний захист від сонця для очей, вух, обличчя та шиї;

  • носіть сонячні окуляри, що забезпечують захист від ультрафіолетового випромінювання на 99-100%, вони зменшать шкідливий вплив сонячного світла на очі.

  • обмежте час перебування на сонці опівдні: УФ-випромінювання сонця є найбільш сильним у проміжок з 10:00 до 16:00. Намагайтеся обмежити час перебування на сонці у цей годинник.

  • звертайте увагу на УФ-індекс: УФ-індекс - це показник кількості УФ-випромінювання, що очікується біля поверхні Землі, коли сонце знаходиться у вищій точці на небі (близько полудня). УФ індекс вимірюється в діапазоні від 0 до 12. 0–2: низький рівень

3–5: помірний рівень

6–7: високий рівень

8–10: дуже високий рівень

11–12: екстремальний рівень 

Пам’ятайте про те, що через неправильне зберігання засоби не тільки втрачають захисні властивості, але й можуть стати небезпечними: викликати алергічні реакції та подразнення шкіри.

Дуже важливо дотримуватись правил, які виробник вказує на упаковці. Не можна залишати засіб під прямим сонячним промінням або в нагрітій машині. Не можна перевищувати термін використання після відкриття. Якщо засіб розшарувався, змінив колір або запах, його не можна використовувати. 

Денні креми для особи, що містять SPF, слід використовувати у будь-яку пору року. Взимку цілком достатньо користуватися кремом з SPF до 10. Влітку, для захисту від сонця у повсякденному житті, рекомендується застосовувати денний крем з більш високим вмістом SPF – 15-50 (залежно від місця проживання).


Але при тривалому знаходженні під прямим сонячним промінням, наприклад, на дачі або курорті, слід купити повноцінний сонцезахисний крем для обличчя.

Использованные материалы: Первый Криворожский. Фото: Pinterest
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам