Pantone оголосив відтінок 2023 року: історія Інституту кольору

Інститут кольору Pantone оголосив відтінок 2023 року – Viva Magenta. 

«Viva Magenta сміливий і безстрашний, пульсуючий колір, чиє буйство сприяє радісному та оптимістичному святу, він наче пише нову розповідь»,  — сказали у Pantone.

Viva Magenta є малиновим відтінком під номером 18-1750 з контрастними нюансами – він містить теплі та холодні тони. Інститут Pantone взяв до уваги безліч труднощів, з якими люди зіткнулися останнім часом, таких як пандемія, також при виборі кольору 2023 року взяли до уваги і те, як обставини вплинули на цінності та стосунки людей. 

Лорі Прессман, віцепрезидент Інституту кольору, сказав, що в умовах пандемії Viva Magenta уособлює впевненість і зв'язок у світі, що намагається “стати на ноги”. 
 

Інститут Pantone задає колірні тренди та щорічно оголошує кольори року, що можуть використовуватися дизайнерами та виробниками у роботі. Кольором 2022 був обраний фіолетовий Very Peri. 


А у 2021 році були насичений сірий (17-5104 Ultimate Gray) і яскравий жовтий (13-0647 Illuminating). 

Історія заснування Pantone

Історія почалася ще 60 років тому, брати Моріс та Джесі Левін заснували компанію «M & J Levine Advertising», що спочатку була типографією. Через десять років один зі співробітників  Лоуренс Герберт вирішив покращити виробництво кольорових чорнил. У результаті зробив найавторитетнішу фірму з питань колористики. Герберт придбав компанію у братів і став одним із засновників системи поєднання та стандартизації кольорів Pantone Matching System. 

Коли обрали перший колір року 

Колір року почали обирати відносно нещодавно, а саме у 2000-х роках. Першим кольором року був блакитний. 

Компанія робить прогнози для працівників усіх сфер, у яких важлива робота з кольором. Особливо це стосується фешн індустрії. Але організація розробляє і власні відтінки. Так, у період з 2012 по 2013 роки Pantone додав у вже присутній архів величезну кількість нових кольорів, збільшивши його на 336 відтінків. Варто наголосити й на тому, що Pantone вміє дуже вдало підібрати назву кольору.

Использованные материалы: Первый Криворожский
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам