Добірка кращих фільмів десятиліття
Вибрати цікавий фільм на вечір буває нелегко. Тож редакція інформаційного агентства «Перший Криворізький» підготувала огляд добірки кращих фільмів десятиліття за версією західних кінокритиків.
«Дерево життя»
Джек (Хантер МакКракен) народився і виріс у раю, який у 50-ті розташовувався в Техасі, — там був просторий будинок з білим ґанком, дерева, струмки, асфальтовані дороги, газонні розбризкувачі двічі на день підіймали над лугами веселку. Використовуючи дитячі спогади як призму, Малик як повільний університетський лекторза першою професією, формулює через них універсальну модель світобудови: батько і мати, що сваряться на кухні, — як одночасно інь та янь. Вставний репортаж про створення світу за участю різнокольорових бактерій, космічних тіл і пари чарівних динозаврів.
«Дерево» — це епос космічного масштабу, дія якого більшу частину часу обмежена кухнею та галявиною перед будинком.
«Місячне світло»
Неспішна драма про здобуття себе. Дитинство, юність Широна — чорношкірого хлопця з гетто-району Майамі, який болісно переживає свою гомосексуальність. Фільм поділений на три розділи, у кожному з яких героя грають різні
актори. Причому Треванте Родс, якому дісталася доросла і брутальна версія Широна, у третьому акті геніально грає замішання. «Місячне світло» — легка мета для нападок, фільм нескладно звинуватити в спекулятивності обраної теми (чорношкірі геї), проте Баррі Дженкінс здіймається над кон'юнктурною повісткою і робить драму з пауз і недомов, тектонічних внутрішніх переживань героїв. У результаті виходить історія про те, що людині потрібне світло, і не тільки синє, а й місячне — найтепліше світло.
актори. Причому Треванте Родс, якому дісталася доросла і брутальна версія Широна, у третьому акті геніально грає замішання. «Місячне світло» — легка мета для нападок, фільм нескладно звинуватити в спекулятивності обраної теми (чорношкірі геї), проте Баррі Дженкінс здіймається над кон'юнктурною повісткою і робить драму з пауз і недомов, тектонічних внутрішніх переживань героїв. У результаті виходить історія про те, що людині потрібне світло, і не тільки синє, а й місячне — найтепліше світло.
«Отроцтво»
Видатний фільм Річарда Лінклейтера є хронікою дорослішання хлопчика протягом 12 років.
Дорослішання маленького хлопчика (Еллар Колтрейн), якого вирощує розлучена пара (Патриція Аркетт та Ітан Хоук), та історія його стосунків з батьками. До цього техаський режисер Річард Лінклейтер вже знімав роман Ітана Хоука та Жюлі Дельпі протягом дев'яти років (трилогія «Перед заходом сонця», «Перед світанком» та «Перед опівночі»), а тут замахнувся охопити 12 років з життя юнака: від першого класу до повноліття. Експеримент вдався: в «Отроцтві» відчувається справжнє життя, адже час здатний на те, на що не здатний жоден гример. Протягом майже трьох годин ми спостерігаємо перетворення хлопчика на чоловіка з якоїсь інтимно-довірчої дистанції, тож до кінця фільму всі герої стають як рідні. Картина удостоїлася кількох призів Берлінського кінофестивалю, «Золотого глобуса» та премії BAFTA (за найкращий фільм), а неймовірна Патриція Аркетт отримала «Оскар» за найкращу жіночу роль другого плану, адже на першому плані її самовіддана героїня завжди має дітей.
«Соціальна мережа»
Це стрічка – біографія засновника мережі Facebook. 28 жовтня 2003 затиснутий гарвардський другокурсник Марк Цукерберг (Джессі Айзенберг) спробував розповісти своїй дівчині (Руні Мара), чого він хоче від життя. Дівчина одразу кинула його та обізвала. Цукерберг засмутився, напився пивом, написав про дівчину гидоту, потім зламав університетську мережу та виклав в інтернет портрети всіх гарвардських студенток. За рік він став мільйонером, ще за три роки й зовсім мільярдером. Ще через рік, обклавшись дорогими юристами, 24-річний герой крізь зуби даватиме свідчення за двома судовими позовами, мета яких за великим рахунком та ж, що й у доленосної розмови з дівчиною, — з'ясувати, мудак він все-таки чи ні . Зазначена в титрах як першоджерело документальна книжка «Мільярдери мимоволі» відповідає на це запитання більш-менш ствердно: Цукерберг вкрав ідею фейсбуку, кинув на гроші найкращого друга, дивився без попиту чужі фотки, загалом зробив усе, що має зробити двадцятирічний мільярдер людству простіше було змиритися з фактом існування. Фінчерівський фільм категоричних висновків, навпаки, уникає, і, здається, зовсім не через страх судового переслідування — його відносини з реальністю побудовані тонше й розумніше, ніж, здавалося б, можливо за такої ситуації.
«Геть»
Хорор про знайомство з батьками.
Фотограф (Деніел Калуя) їде знайомитися до заміського маєтку з білими батьками своєї дівчини (Еллісон Вілльямс), навіть не підозрюючи, що в тих місцях регулярно пропадають темношкірі, а йому самому готують пастку. Режисерський дебют коміка і актора Джордана Піла (шоу Key&Peele, серіал «Фарго», «Кіану»), що вивертає навиворіт гендерні стереотипи і жанрові кліше, в якому знайомство з батьками в буквальному сенсі переростає в хорор.
«Тоні Ердманн»
Тригодинна німецька комедія, обласкана критикою у Каннах. Головний сюрприз Канн-2016 — тригодинна німецька комедія, яку канські критики досі вважають одним із найкращих фільмів конкурсу, несправедливо обділеним призами. Старіючий самотній учитель музики вирішує, що немає кращого способу налагодити стосунки з дочкою, ніж вдавати з себе іншу людину. Він начеплює криву щелепу і безглузду перуку, і в такому вигляді заявляється до неї на день народження, представляючись Тоні Ердманном. Кількість незручних ситуацій та німих сцен до фіналу стає критичною, а комічна стає трагічною.
«Вона»
Фільм про те, як Хоакін Фенікс полюбив голос Скарлетт Йоханссон. Невдалий письменник (Хоакін Фенікс) заробляє на життя твором сльозливих вітальних листів на замовлення і мається за дружиною, що його кинула. Зневірившись, герой вирішує встановити нову високоінтелектуальну операційну систему і несподівано виявляє в ній жінку своєї мрії (Скарлетт Йоханссон). Четвертий фільм Спайка Джонза ("Адаптація", "Там, де живуть чудовиська") - частково не дурна фантазія на тему стосунків людини з технологіями, частково духопідйомна мелодрама з життя делікатних хіпстерів (подробиці - у матеріалі Антона Доліна для "Повітря"). Музику до фільму написали Arcade Fire, що теж багато про що говорить.
Сподіваємося, ви знайдете щось для себе. Вдалого перегляду!
Использованные материалы: Первый Криворожский
Коментарі
Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам