Оскар 2021: Найкращий фільм року та список переможців

У Сполучених Штатах відбулася 93-та кінопремія «Оскар».

Цьогоріч через пандемію коронавірусу церемонія нагородження відбувалася на двох локаціях у Лос-Анджелесі, крім того, майданчики для включення облаштували у Лондоні та Парижі.

Хто отримав цьогорічні статуетки?

Найкращим фільмом стала стрічка «Земля кочівників». Фільм розповідає про життя людей, які втратили житло й вимушені кочувати по заходу США. Головна героїня стрічки Ферн втратила чоловіка і, не маючи роботи, перспектив, вирушає в дорогу на своєму старому фургоні.

У подорожі вона знайомиться з «номадами», які втратили житло через економічну кризу 2008 року і теж тепер живуть «на колесах».

Стрічка вже отримала «Золотий глобус» як «Найкращий фільм» (драма) та «Найкращий режисер» та чотири нагороди BAFTA, зокрема як найкращий фільм.

 

Френсіс Мак-Дорманд отримала нагороду за «Землю кочівників» як «Найкраща акторка». Це вже її третій «Оскар».

Найкращою режисеркою стала Хлоя Чжао — авторка стрічки «Земля кочівників». Вона стала другою жінкою (та першою не білою жінкою), яка отримала статуетку в цій категорії.
 


Френсіс МакДорманд і Хлоя Чжао

 

Найкращим актором став 83-річний Ентоні Гопкінс за роль у драмі «Батько». Свій попередній «Оскар» він отримав за роль Ганнібала Лектера у «Мовчанні ягнят».

 

Найкращою акторкою другого плану стала Юн Ю Чжун за роль у фільмі «Мінарі».


 

 

А Даніель Калуя став найкращим актором другого плану за роль у стрічці «Юда і Чорний Месія».

 

Статуетку за найкращий оригінальний сценарій отримала стрічка «Перспективна дівчина», а за найкращий адаптований сценарій — «Батько».

 

Найкращим анімаційним фільмом стала «Душа». Цей же мультик забрав нагороду у категорії «Найкраща музика до фільму».

Цей же мультик забрав нагороду у категорії «Найкраща музика до фільму».


Джон Батіст, Трент Резнор та Аттікус Росс, володарі нагроди за Найкращу оригінальну музику

 

Стрічка «Манк» Девіда Фінчера цьогоріч отримала 10 номінацій і стала лідером за їхньою кількістю. Однак чорно-білий фільм здобув перемогу лише у двох категоріях: за найкращу операторську роботу та найкращу роботу художника-постановника.


Статуетку за найкращі візуальні ефекти віддали фільму «Тенет» Крістофера Нолана.


У номінаціях «Найкращий дизайн костюмів» та «Найкращий грим та зачіски» переміг фільм «Ма Рейні: мати блюзу». Чедвіка Боузмана посмертно номінували на «Оскар» за роль у цій стрічці, однак нагороду за найкращу чоловічу роль віддали Гопкінсу.


Найкращим іноземним фільмом стала данська стрічка «Ще по одній». 


Томас Вінтенберг, режисер Ще по одній

 Цьогоріч церемонія нагородження відбувалася на двох локаціях: як і раніше у театрі Dolby Theatre, а також на залізничному вокзалі у Лос-Анджелесі Union Station.

Усі гості та номінанти мали зробити ПЛР-тести на COVID-19. Під час заходу потрібно було носити захисні маски. Окрім того, зробили локації для прямих трансляцій у Лондоні та Парижі.

Использованные материалы: hromadske.ua, nv.ua
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам