Як обрати термокухоль або термос

 

У часи регулярних відключень електроенергії термос або термокухоль є необхідною річчю. Він знадобиться вам майже всюди: як у повсякденні, так і на природі або навіть навчанні. 

Їхня головна функція — збереження тепла або прохолодності напою тривалий час. Він допоможе зігрітися у холодну пору року ароматним чаєм або отримати заряд бадьорості заздалегідь завареною кавою.

Принцип роботи термоса 

Основним елементом є скляна або металева колба з подвійними стінками, між якими знаходиться повітряний простір або вакуум — середовище, з якого викачується все повітря. Вакуумні термоси найкраще зберігають тепло. Через відсутність повітря, за допомогою якого відбувається теплопередача, рідина всередині термоса може довго зберігати тепло. Повітряні термоси зберігають тепло трохи менший термін. Також у підтримці температури значення відіграє герметичність кришки та пробки. Важливо розуміти, що збереження тепла залежить від матеріалу, з якого виготовлено термос. Бюджетніші моделі тримають тепло до 5 годин, а дорожчі — зберігають температуру рідини від 8 до більш ніж 24 годин.  

Який об’єм термоса обрати 

Термоси зазвичай мають невеликий отвір для наливання рідини — 25-50 міліметрів. Невеликого термоса до 0,7 літра буде достатньо для однієї людини. На двох краще брати товар об'ємом 0,8 – 1 літр. Якщо компанія більше двох осіб — тоді варто купувати або термос понад 1,2 літра або кілька маленьких

Декілька корисних порад щодо вибору термоса для рідини:
чим менше діаметр шийки, тим краще теплоізоляція;
найбільш довговічними будуть моделі з металевою колбою та корпусом;
після наповнення рідиною корпус не повинен нагріватися.  

Навіщо потрібен термокухоль 

Термокухоль ефективно підтримує температурний режим. У цьому головна різниця від звичайного посуду. Від термосів різняться тим, що можна пити прямо звідти, але об’єм кухлю не перевищує 0,7 літра. Головна задача термокухлю це підтримка температура від 20 до 120 хвилин. Більше від нього, як правило, не потрібно. 

Для чого були вигадані термокухлі

З самого початку ними користувалися виключно з туристичних цілей, але швидко набрали популярності та почали використовуватися у побуті. 
Зараз можна придбати посуд для мандрівок, для використання вдома, у автомобілі та навіть варіанти з влаштованим USB підігрівом. 

Різновиди термокухлів 

Форма кришки та механізм відчинення можуть різнитися: 
Кришка з засувом — найпопулярніший різновид. Посуд легко відчинити одним пальцем. Це дуже зручно, якщо друга рука зайнята телефоном або сумкою. Основний мінус це те, що засув може випадково відчинитися. 
Кришка з поворотним механізмом — набагато надійніша, але не така зручна. Однак , для використовування у потязі або, наприклад, на вокзалі — найкращий варіант. 
Кришка з кнопкою — зручний та надійний варіант, але буде не зручна для жінок з довгими нігтями.  

З якого матеріалу обрати 

Від матеріалу, з якого виготовлено кухоль, залежить міцність посуду. 
Пластик — найпопулярніший та найдешевший матеріал. Непоганий теплоізоляогр, але посуд з нього не є найнадійнішим. 
Метал — матеріал надійний та міцний, краще за пластик. Більш довговічні та практичні, добре тримають температуру. 
Кераміка — використовується як основний матеріал доволі рідко, через крихкість. Для подорожей не найкращий варіант. 
Скло — екологічно чистий та термостійкий матеріал, але не найміцніший. Для виготовлення посуду зазвичай використовують термічно оброблене скло. Добре зберігають тепло, але важчі та коштують дорожче. 

При використанні термокухля найголовніше це не забувати, що це потенційно небезпечний предмет. Адже у ньому може бути кип’яток. Обережно відчиняйте колбу, корпус завжди тримайте у вертикальному положенні. При придбанні термоса або термокружки завжди перевіряйте механізм та кришки. Для цього наберіть холодної води у посудину, добре зачиніть та перегорніть. Чим надійніша кришка, тим вища ймовірність, що проблем з опіками не з’явиться. Якщо плануєте багато пересуватися та подорожувати з термосом чи кухлем, найкращим варіантом посудини буде механізм, що загвинчується.

Использованные материалы: Первый Криворожский. Фото з Pinterest
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам