Проблеми з Twitter та у яку соцмережу краще перейти


Частина користувачів не задоволені роботою платформи та новими правилами, непрогнозоване майбутнє Twitter дуже лякає юзерів, тож вони шукають альтернативні варіанти. Одною з таких варіантів є соцмережа Mastodon. “Перший Криворізький” поки там акаунт не завів, але Twitter маємо.  


 

На тлі «безпрецедентної жорстокої ситуації у Вашингтоні» Twitter заблокував особистий аккаунт президента США Дональда Трампа на 12 годин, вимагаючи видалити три твіти, які «порушують політику» компанії. Пізніше, у кінці жовтня, Ілон Маск придбав соціальну мережу Twitter. Згодом  він скоротив  половину працівників компанії. А ще пізніше розпустив раду директорів. Користувачі Twitter заявили, що соцмережа значно погіршилася. Тому багатьох людей зацікавив пошук чогось подібного. 

 

 

Одною з таких є соцмережа Mastodon. Хоча соцмережі вже близько 6 років, вона тільки зараз почала набирати популярності та натрапила на труднощі, бо багато нових користувачів хочуть доєднатися одночасно. Соцмережа візуально дуже нагадує Twitter, там теж можна ставити лайки, поширювати пости та відповідати. Але деякі відмінності все ж таки є, наприклад:

1. Наявність так званих «серверів». При реєстрації вам потрібно обрати сервер, кожний з них відповідає за різну тематику. Але це не дуже важливий вибір, тому що ви зможете слідкувати і за користувачами інших серверів. Також тип сервера впливатиме на ваш «нікнейм».

2. Mastodon не пропонує «друзів», людей, яких ви можете знати. Ви знаходите лише тих, кого самі хочете знайти. 

3. Це не єдина платформа. Кожний сервер має  свого власника. Сервер може належати окремій людині чи, наприклад, компанії.

4. На відміну від Twitter цією соцмережею не можна управляти за наказом однієї організації, купувати чи продавати. Але якщо власник саме вашого сервера відмовиться від нього, ви можете втратити свій акаунт назавжди.

5. Відсутність реклами. Тут зовсім немає реклами, але ви можете написати пост про свою компанію. 

6. Часткова оплата за користування. Майте на увазі, що власники деяких серверів просять донатити за користування соцмережею. Тому що їм не платять. Але це зустрічається рідко.




Джек Дорсі, який заснував Twitter, зараз працює над створенням чогось подібного на Mastodon. Компанія буде називатися BlueSky, власник хоче, щоб і вона була децентралізованою, як і Mastodon.

Использованные материалы: Первый Криворожский
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам