Різдвяно-новорічні свята

Якщо ви остаточно заплуталися у календарях та не розумієте, коли відзначати різдвяно-новорічні свята, то зараз все пояснимо.

Реакція інформаційного агентства «Перший Криворізький» підготувала для вас пояснення чому ж виникла плутанина у датах. 

Звідки взявся календар

Вся справа у календарях. Юлій Цезар ще у 45 році до нашої ери розробив календар, зветься він Юліанським. Люди користувалися ним до 16 століття.

А у 1582 році астрономи Алоізій Лілліус і Христофор Клавій зрозуміли, що Юліанський календар відстає від астрономічного. Вони визначили, що рік триває не 365 днів, а 365 діб 5 годин 48 хвилин і 6 секунд. 

Про що забули

Вийшло так, що 5 годин враховувались під час високосного року, а про 48 хвилин і 6 секунд у юліанському календарі забули. За 15 століть Юліанський календар відстав від сонця на 10 днів. 

Пізніше Папа Римський Григорій XIII  запровадив нову схему літочислення – Григоріанський календар. 

Про що домовилися і хто був проти

Кілька високосних років астрономи вирішили вважати не високосними. А після 4 жовтня 1582 року одразу настало 15 жовтня. Його приняли більшість країн Західної Європи, такі як Франція, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Німеччина, Австрія, Ліхтенштейн, Швейцарія  і католицька церква. 

А Православний Патріарх відмовився приймати його і продовжив жити за старим календарем, який зветься Юліанським.

Що тепер

Тільки у 1918 році віряни східного обряду почали дотримуватись Григоріанського календаря у повсякденному житті. Зараз увесь цивілізований світ у повсякденні послуговується григоріанським календарем. Тому і виникла плутанина з датами та дехто святкує Різдво сьомого січня, а інші двадцять п’ятого грудня. 

Чому в Україні лише зараз почали говорити про свята за григоріанським календарем

Наразі юліанським календарем користуються російська, грузинська, сербська, єрусалимська православні церкви.
У Європі у час Першої світової війни багато країн, які користувались юліанським стилем, перейшли на григоріанський календар. Російські більшовики його прийняли, російська православна церква, користуючись тим, що був декрет «Про відокремлення церкви від держави», мала можливість зберегти юліанський стиль. А у 1924 році частина православних церков світу перейшли на григоріанський календар, його ще звуть новоюліанським.

Зараз українці відмовляються від усього російського. Проте, у світському житті України григоріанський календар почав діяти в Українській Народній Республіці з 16 лютого 1918 року: відтоді цей день стали вважати 1 березня 1918 року. Українські ж православні і греко-католицька церкви живуть за юліанським стилем.
 

Збережіть собі календар різдвяно-новорічних свят по Григоріанському календарю.

 Вдалих свят та незабутніх моментів!

Использованные материалы: Первый Криворожский
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам