Аудіовізуальний перформанс-роздум

 

Якою війну з Росією бачить митець Ренато Ортіс криворіжці мали нагоду побачити вихідними під час перфоманс-роздуму «Один». Його провели у підземному паркінгу торгово-розважального центру «Сонячна галерея».

Під музичний супровід художник зображав елементи, які згодом трансформувалися — Тобто, спочатку намальована квітка з метеликом перетворилися на матір з дитиною. Ланцюги, які з’явилися згодом, перетворилися на крила, дерево – на чоловіка, який тримає крила, де ніби «живуть»  мама з немовлям. Увесь цей час грають мелодії з додаванням живої музики на барабанах та сопілці. Також до зображення додали спецефекти у вигляді штучного диму і снігу, та  відео пов’язані з війною.

 


Ірина, відвідувачка заходу, каже: «Це зовсім новий формат, я такого не бачила раніше. Спостерігати за створенням малюнку, який видозмінюється з кожною хвилиною — дійсно захоплює». 

«Один» — це рефлексія художника на воєнні події в Україні. Перформанс є міксом відео-арту, музики, віджеїнгу, який створюється у реальний час та транслюється відеоряд під музичний супровід. За допомогою комп’ютера віджей підбирає візуальні ефекти, вони накладаються на музику, яка грає та підходять до неї по стилістиці  та живопису. У відеоряді Ренато використовує серію своїх картин, написанихпід час війни, вони про особисті переживання автора та відеоуривки кінооб’єднання «Вавилон 13».

Сам митець говорить , що цей перформанс — це історія про українців, які переживають різні травматичні події, пов‘язані з війною. Художник каже: «Війна змушує говорити відверто зі своєю душею. А глядачі стають свідками цієї неприємної та важкої розмови. Важливі рішення в житті ми приймаємо наодинці з собою. Нам можуть допомагати й радити, але вирішальне слово за нами: бути сильним чи зламатись. Чути правду чи закрити вуха й радіти брехні. Любити чи ненавидіти, захищатися чи здатися? Лише вивівши свою свідомість на відверту розмову з собою, ми
можемо створити нових себе». 

Наприкінці митець одягнув капелюх, який весь час перфомансу висів у кутку полотна, та пішов із зали. Під капелюхом виявився намальований тризуб. 


За анонсами подій слідкуйте на нашому сайті та у телеграм каналі.

Использованные материалы: Первый Криворожский
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам