Хто може піти у відпустку, поки триває війна

 

Зараз чимало українців цікавить питання про відпустку у 2022 році — поки триває воєнний стан. 

Дивлячись на те, що відбувається в Україні і те що війна відбирає не тільки матеріальні але й фізичні ресурси нашого організму, кожному українцю та українці необхідно виділити  час для відпочинку.
Певно, переважна більшість мешканців та мешканок України розуміють ситуацію, яка склалась на ринку праці, втім, і працівникам і працедавцям важливо пам'ятати про необхідність відновлювати ресурси організму найманих працівників. Особливості оформлення відпусток під час воєнного стану в Україні редакція «Першого Криворізького» розгляне у цьому тексті.

 

Найголовніше — апелюємо до 12 статті  Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

 

Хто може йти в щорічну відпустку? 

Під час воєнного періоду працівники можуть піти в щорічну оплачувану відпустку, але є обмеження для деяких категорій працівників, які працюють на об’єктах критичної інфраструктури.

Важливо пам’ятати: це можливо тільки за попередньою згодою вашого працедавця.




 

Порядок надання відпусток

В статті 10 Закону України «Про відпустки» вказано, що працедавець надає щорічну основну або інші оплачувані відпустки згідно з затвердженим графіком. 


 

Співробітники, яким надаються щорічні відпустки за бажанням в зручний для них час це:

  1. особи віком до 18 років;
  2. особи з інвалідністю;
  3. жінки перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї;
  4. жінки, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю
  5. одинокі матері (батьки), які виховують дитину без батька (матері); опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;
  6. дружини (чоловікам) військовослужбовців;
  7. ветерани праці та особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
  8. ветерани війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
  9. батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу.

 

Скільки днів відпустки можна буде взяти?

Під час воєнного стану щорічна оплачувана відпустка надається на термін 24 календарних дні. Якщо термін відпустки перевищує 24 календарні дні, тоді залишкові дні надаються після закінчення воєнного стану.

Також в статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачено, що співробітник має право взяти відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку.



 

Чи є грошова компенсація при звільненні? 

Згідно з статтею 24 Закону України “Про відпустки” Якщо ж ви звільняєтесь раніше, ніж настав час для відпустки — можете претендувати на фінансову компенсацію за невикористані дні відпустки. 

Якщо ж ви виховуєте дитину, яка має інвалідність або просто неповнолітню дитину — можете претендувати на виплату коштів, передбачених для оплати додаткової відпустки.

 

Виходить, усі, перераховані вище, мають законне право на відпочинок. Так, звичайно, хочеться відпочити в колі сім'ї чи друзів в курортних містах нашої України, ще й без докору сумління. Але кожен і кожна з нас повинні не забувати, що допомагати має змогу той, у кого є на це сили. 

 

Редакційне P.S. Донатити та вести інформаційну війну можна в будь-якому місці та час!

 
Использованные материалы: Первый Криворожский
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам