Рейтинг найпопулярніших мобільних додатків 2022 року

 

Невід’ємною частиною життя сучасної людини є мобільний телефон. Це не тільки засіб спілкування, але наповнений і зручний інструмент, за допомогою якого можна  виконувати певну частину роботи, креативити, релаксувати та проводити час у соціальних мережах або в інших додатках.

Представник світового лідера в галузі маркетингових досліджень у проєкті Kantar CMeter опублікував дані за квітень 2022 року рейтингу популярних мобільних додатків, якими користуються українці. 

Google Maps програв Telegram

В першу трійку лідерів незмінно увійшли такі додатки як: Chrome, Gmail, Viber. Утримуючи більш як 98% українських користувачів інтернету.


Наступні дві позиції у рейтингу, порівнюючи з груднем 2021 роком та квітнем 2022 роком, закріпились за YouTube та Facebook.


 

Google Maps втратив одну позицію, та опустився вниз із 6 місця на 7. Його місце зайняв Telegram додаток суттєво набрав 94,1% у квітні 2022 року проти 88,5% в грудні 2021 року. За час повномасштабної війни в Україні користування Telegram збільшилось у 8 разів. Тим самим наздогнав Facebook за рейтингом популярності, і ще  в топі серед месенджерів залишається Viber. 

В першу десятку із рейтингом 83,7 увійшов додаток для електронних документів та державних послуг Дія. Піднявшись із 11 місця із показником 73,9% у грудні 2021 року і набрав майже 10% посівши 8 місце у рейтингу, обігнавши Instagram та Fb Messenger. Для більшості цей застосунок став невід'ємною частиною телефона. 

Не посунувся у рейтингу та залишився на 9 місці інтернет-банкінг Privat24, але й Monobank зміцнив свою позицію і зайняв 14 місце з 55% у квітні 2022 року в порівнянні із 47,7% у грудні 2021 року.

Першу десятку замикає Instagram втративши дві позиції у порівнянні з груднем 2021 роком. 

Ось таку десятку застосунків можна побачити у переважній більшості українців у смартфоні. В Україні TikTok набирає своєї популярності і піднімається на 16 місце — 51,7% у 2022 році з 18 місця — 44,9% у грудні 2021 року. Вперше у 20-ку потрапив додаток YouTube Music і одразу посів 18 місце у рейтингу з охопленням в 46,6%

 

Як убезпечити свої дані в соціальних мережах 

 

Важливим аспектом у користуванні месенджерами є безпека вашого профілю. Редакція поспілкувалась з фахівцем цифрової безпеки, який надав поради щодо захисту своїх акаунтів в соціальних мережах та месенджерах.

 

Базові правила захисту акаунтів, як соцмереж, так й месенджерів — надійний пароль (складний, унікальний та довгий) + 2-факторна аутентифікація. Якщо ваш месенджер, та / або 2-факторна з використанням мобільного номера (СМС), тоді ще варто зробити прив’язку СІМ-карти до паспорта. Це такі базові речі, які допоможуть суттєво знизити ризик. Наявність надійного пароля та 2-факторної всюди: пошта, файлові сховища тощо — вагомий та, на моє переконання, невід’ємний плюс до захисту, — говорить Павло Бєлоусов, експерт Школи цифрової безпеки DSS380. 

 

 

Треба пам'ятати, про правила поведінки у ситуаціях, коли шахраї намагаються видати себе за власника сторінки. Що потрібно робити в цьому випадку та яких рекомендацій слід дотримуватись:

 

Тут можна порадити проводити веріфікацію своєї сторінки/акаунта, але це має бути заздалегіть та не буде так швидко. Інше — скаржитися у техпідтримку, чим більше — тим краще. Варто просити друзів та знайомих це робити. Результат не гарантований та не швидкий, але, все що є, наразі. Щоб повідомити про підробку — варто мати альтернативний канал зв’язку з друзями/підписниками, де ви можете про це попередити. Якщо є знайомі, або знайомі знайомих, які мають зв’язки з соцмережами / месенджерами — варто їх теж підключати :) Якщо в таких клонах публікують номер банківської картки для сбору грошей, то ще скарги у банк будуть теж правильним кроком. — каже Павло Бєлоусов, експерт Школи цифрової безпеки DSS380. 

 

Анонсовані оновлення у 2022 році

Щоб утримати користувачів, розробники мають усвідомлювати конкурентність продукту, потреби споживачів та тренди, розробники постійно працюють над оновленням своїх додатків. 

У 2022 році з'явилося оновлення для користувачів та користувачок електронної пошти Gmail

Що зміниться для користувачів:

 • можливість бачити програми Google, інтегровані в головне меню Gmail;
 • можливість відкривати меню програми в панелі, що згортається;
 • сповіщення, що спивають в лівому нижньому куті екрана про отримання повідомлень в чаті; 
 • зникне необхідність перемикатися на застосунок, щоб переглянути, що в ньому відбувається.

 

В оновленні Facebook увів додаткову функцію для українців, що можуть заборонити завантажувати чи ділитись світлинами зі свого профілю, переглядати публікації людям, які не являються “друзями” у соціальних мережах.


 

YouTube на 2022 рік повідомив користувачів про оновлення тексту “Умов використання” для простішого орієнтування, а саме:

 • отримання заздалегідь повідомлень про майбутні зміни;
 • умови користування стануть простішими та структурованими;
 • чітко сформульовані правила відеохостингу та передбачені покарання за їх порушення (алгоритм винесення попередження при цьому залишиться незмінним)

 

У застосунку “Дія” у 2022 році з’явиться близько 10 нових послуг та документів серед яких:

 • дозвіл на виїзд дитини за кордон;
 • пенсійне посвідчення та посвідки на проживання;
 • атестати і дипломи;
 • відновлений "шеринг" техпаспорта;
 • військові облігації;
 • єНотаріат.

Додаток Telegram запустив оновлення в якій користувач має змогу придбати платну підписку Telegram Premium. Що отримує підписник:

 • розмір завантажуваних файлів зросте до 4ГБ, також збільшується і швидкість завантаження файлів;
 • оформлення до 1000 підписок на канали, закріплення до 10 чатів в основному списку, створення до 20 тек із 200 чатів кожна;
 • зміниться розмір опису в розділі «Про себе» — можна додати довгий опис та будь-які посилання;
 • розшифровка аудіоповідомлень;
 • понад 10 нових унікальних емодзі;
 • набір ексклюзивних іконок на головний екран телефону;
 • анімація відеоаватарів буде програватися для всіх користувачів у всіх розділах додатка.
 • реклама для користувачів Telegram Premium буде прихована. 

Також є оновленні безкоштовні функції Telegram:

 • адміністратори публічних груп мають змогу перевірити потенційного учасника налаштувавши режим приєднання за заявкою;
 • покращені боти;
 • користувачі iOS бачитимуть анімовану лінію завантаження файлів з інших додатків;
 • понад 100 виправлень та оновлень. 

 

Як обрати безпечний месенджер

При користуванні застосунками для спілкування, варто не забувати також про те, наскільки вони безпечні. Який месенджер наразі є найбільш захищеним? Про це поговорили із Павлом Бєлоусовим, експертом Школи цифрової безпеки DSS380. 

 

Це дещо загальне питання. Треба дивитися на обставини, задачі та підбирати необхідний захищений месенджер. З цим може допомогти ось цей сайт: https://www.securemessagingapps.com

Наприклад, багато хто чув про месенджер Signal, як захищений та надійний. Я з цим погоджуюсь. Але, цей месенджер не можна порадити херсонцям, бо реєстрація в Signal — через СМС. В Херсоні зараз немає українського мобільного зв’язку, а російську СІМ-карту можна придбати хіба по паспорту. Тому, в таких ситуаціях, варто підбирати щось інше, щоб так само було надійно та захищено, але реєстрація без наявності СІМ-карти. Тут може підійти, наприклад, Threema.

 

Обираючи той чи інший застосунок для повсякденного використання тепер враховуватимемо не тільки його рейтинг серед користувачів, але й безпековий аспект  його використання та захищеність своїх даних.

 

Ви можете  приєднатися до сторінок Першого Криворізького соціальних мережах:

Facebook: https://www.facebook.com/pg/1KR.UA/

Instagram: https://www.instagram.com/1kr_ua/

Telegram: https://t.me/news_1kr

Telegram Чат Кривого Рога : https://t.me/chat1krua  


 

Перший Криворізький
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам