Як утеплити домівку взимку 2022 року


Що перевірити у квартирі, щоб було тепло і чому варто це робити вже зараз – напередодні опалювального сезону 2022.

Питання якості опалення цього року стоїть як ніколи гостро. Через повномасштабну війну в Україні ніхто не може гарантувати 100% забезпечення опаленням. Початок опалювального сезону у Кривому Розі починається коли три дні поспіль середньодобова температура на вулиці тримається +8°, але немає ніяких гарантій, що він почнеться вчасно.

Через близькість до лінії фронту і регулярні обстріли росіянами Криворізького району, важко прогнозувати чи буде на момент запуску котелень цілою інфрастуктура. Все це може призвести до перебоїв подачі централізованого опалення до помешкань, або переривання подачі електроенергії, що позначиться на тих, хто встиг перейти на автономне опалення, до його заборони у Кривому Розі. Якщо система подачі тепла зазнає великих руйнувань, це може призвести до тривалої відсутності тепла, бо відновлення теплоподачі триватиме довго. 

Тому українці повинні заздалегідь потурбуватися про температуру повітря в домівках вже нині. 

Як підвищити та зберегти температуру повітря в оселі? Редакція інформаційного агентства “Перший Криворізький” підготувала рекомендації щодо утеплення квартири.

 

Перевірка теплоізоляції будинку і що робити, якщо вона не ок

Перше – труби у підвалі.

Щоб забезпечити надійне опалення в багатоквартирній будівлі спочатку потрібно подбати про утеплення труб у підвальному приміщенні. Якщо вони без утеплення, то більша частина тепла дістанеться саме підвальному приміщенню, а не піде у квартири. Для утеплення труб фахівці рекомендують використати мішки-термоізолятори – вони зроблені зі  скловолокна, покритого силіконом. Такі мішки витримують температуру до 250°. 

Другедвері та вікна в під'їзді. В деяких будинках старі дерев'яні вікна  вже замінені на металопластикові, але ще у більшості залишаються дерев'яні. Через довгу експлуатацію, просідання та зношуваність, варто утеплити їх, щоб уникнути протягу у під'їзді.

Як закласти щілини у вікні:

  1. Закласти силіконовим герметиком, стартова ціна за 280мл від 130 грн. Спочатку треба очистити поверхню від бруду, а вже потім використати герметик по всій віконній рамі. 

2. Заклеїти малярським скотчем, ціна якої від 65 грн за 38мм*40м. Звичайний чи кольоровий скотч не підійде, тому що він залишає слід на віконній рамі. Для цього способу потрібно взяти поролон або вату, малярський скотч. Перед початком потрібно очистити поверхню від пилу та бруду, знежирити спиртом, а потім в щілини вставити один із вищезазначених утеплювачів та зверху заклеїти скотчем.

3. Економний спосіб утеплення — паперові стрічки. Для цього потрібно мати паперові стрічки потрібної ширини та все ті ж утеплювачі: поролон чи вата та господарське мило. Повторюємо крок зі прибирання бруду з щілин, закладається утеплювач, намилюється господарьске мило поверх паперової стрічки і клеїться зверху. Такий спосіб не залишає слідів після зняття стрічок.

Важливо пам'ятати, щоб досягти кращого результату, потрібно утеплювати вікна в теплу пору року. А при використанні утеплювальних матеріалів, слід почекати поки  висохне оброблена поверхня, і потім наносити скріплюючі матеріали.    

 

Як перевірити наявність щілин у вікнах

Перший “дідівський” спосіб  – запалити свічку або сірник та піднести до рами, якщо є протяги, то полум'я мерехтітиме.

А можна просто піднести руку до підвіконня та визначити, де  дме.

Якщо у вас металопластикові вікна, то про наявність витоку повітря буде свідчити конденсат на склі.



 

Як утеплити вікна в квартирі 

Перш за все треба перевірити вікна на наявність щілин. Якщо у вас дерев'яні вікна, кращим рішенням буде заміна вікон на енергозберігаючі металопластикові. Але це питання не одного дня і навіть місяця — вартість найдешевшого двостулкового з глухою та поворотною стулками вікна стандартного розміру нині — від 4500 грн.

Якщо вирішите обирати металопластикові вікна, краще вибрати ті, що мають дві або більше камер. Якщо такої фінансової можливості немає, тоді краще просто  закласти щілини. Зручний спосіб та інструкція – вище. Якщо в квартирі стоять металопластикові вікна перед початком утеплення перевірте, чи не пройшов гарантійний термін.

Термозберігаюча плівка

Для утеплення металопластикових вікон можна обрати термозберігаючу плівку на скло, адже через скло виходить до 20% тепла. Вартість 6кв.м. від 280 грн. Функціонал плівки дозволяє пропускати світло та не випускати тепло з оселі. Плівка зручна у поклейці, важливо клеїти металізованою поверхнею до скла. Треба уважно поклеїти по краях, уникаючи утворення бульбашок. Якщо виникне нерівність або бульбашка, все це можна виправити за допомогою гарячого повітря фену. 

(фото: Rrozetka.ua)

Плівка з бульбашками

Ще одним способом утеплення скла вікон є плівка з бульбашками. Ціна за 04*5м починається від 35 грн. В бульбашках довше затримується тепло, а світло не так сильно розсіюється через нього. Для цього потрібно:

  • заміряти та вирізати плівку по розміру, що підходить саме вашому вікну;
  • зволожити скло водою, можна додати гліцерин, щоб легше потім її зняти;
  • на вологе скло прикласти плівку і притиснути її.

Також слід перевірити стан ущільнювача. Якщо він зносився, тут тільки заміна. Слід перед встановленням нового ущільнювача очистити та знежирити поверхню. Не забудьте перевірити підвіконня, алгоритм дій такий самий, як і з вікном.

Щоб вікна слугували десятиліттями, потрібно доглядати за станом вікон протягом всього року. Тримати в чистоті та слідкувати за якістю витратних матеріалів.

Як утеплити вхідні двері

Утеплення вхідних дверей немало важлива частина для утримання тепла в оселі. Кращим варіантом є встановлення двох дверей, перші металеві для захисту, а другі для тепло та шумоізоляції. Якщо немає можливості для встановлення подвійних дверей, тоді треба забезпечити максимальне утеплення того що є. 

По-перше, треба перевірити стан дверної коробки та за потреби утеплити за допомогою монтажної піни або ущільнювачів. 

По-друге, слабким місцем у вхідних дверей є щілина між дверима та підлогою. Цю проблему можна вирішити прикріпивши рейку зі щіткою, що кріпиться шурупами всередині дверей. Та використати бюджетний варіант, але він протримається рік, самоклеючий ущільнювач. Але, якщо такої можливості немає, завжди на допомогу прийде ковдра або ганчір’я, яким можна тимчасово заслонити щілину.

Якщо у вас вже встановлені подвійні двері, слід також перевірити стан дверної коробки та щілини між дверима та підлогою. Зробити це можна так само свічкою або просто долонею. 

 

Утеплення фасаду будівлі – інвестиція.

Не мало важливим фактором утеплення помешкання є утеплення фасаду. Існує декілька видів матеріалу для утеплення: пінопласт, поліфасад та мінвата. На сьогодні вартість на ці послуги значно зросла, через подорожчання витратних матеріалів. Олексій Останін, спеціаліст з утеплення фасадів та покрівлі поділився вартістю утеплення разом із роботою майстра. Так за 1кв.м. пінопласту в 10 см. ціна коливається від 600 грн., вартість поліфасаду — 800 грн., за мінвату потрібно заплатити в три рази більше від поліфасаду. Мінвата зберігає не тільки тепло, а й шумоізолює. Чому рекомендують та які переваги в фасадному утепленні, на ці питання відповів Олексій Останін.

При утепленні фасадів пінопластом в 10см. до температури повітря у квартирі додається +4º. Якщо встановлене автономне опалення це дає змогу власникам зекономити до 30% на оплаті за опалення. Завдяки правильнім укладанні фасаду застерігає появленню плісняви й грибків у квартирі. Немає точкового контакту води зі швами та стіною будинку. Утеплювати фасад можна тоді, коли температура на вулиці не нижче 0º.

Ще одною порадою поділився з редакцією Олександр Юрко, інженер-електрик, магістр електротехніки.

Для кращої ефективності теплозбереження в багатоповерхівці, рекомендую домовитись, щодо зовнішнього утеплення стін з сусідами. Адже розподіл тепловтрати через стіни та вікна складає до 20%. Також частина тепла йде через стелю та підлогу, особливо це стосується квартир перших та останніх поверхів. Тепловтрата, якщо рахувати на 60 кв.м. складає 500 ват на 1 кв.м., тобто 3-4 кВат втрати тепла тільки через стелю. Тож тим, хто живе на першому поверсі подбати про утеплення підлоги, а тим, хто на верхньному поверху — про те, аби, якщо є техповерх, застелити периметр квартири мінватою. 

Редакція інформаційного агенства “Перший Криворізький” дізналась думку криворіжця Сергія Попова, який зробив утеплення своєї квартири.

Ми проживаємо в кутовій трикімнатній квартирі 64кв.м. з автономним опаленням. Два роки тому вірним рішенням для нас було зробити утеплення фасаду. Утеплили повністю бокову частину та кімнати, також виконали утеплення в під'їзді із пінопласту. Через це тепло не виходить із квартири та холодне повітря не потрапляє через бетонні стіни. Замінили по всій квартирі вікна та балкону раму на металопластикові. Завдяки повному утепленню квартири ми економимо на опаленні та не використовуємо додаткові предмети обігріву. Витрати на утеплення фасаду склади близько 27000 грн, а заплатили за опалення торік за найхолодніший місяць — 1300грн. Звісно ціни змінились у порівнянні з тим коли ми робили утеплення стін, але це інвестиція на роки. 



 


 

Лайфхаки по утепленню квартири чи будинку

Для максимального утеплення квартири чи будинку, потрібно використати прості та ефективні правила по збереженню тепла:

  1. Встановити тепловідбивний фон між стіною і батареєю. Для цього потрібно використати фольгу або пінофол з фольгованою основою. Це збільшить теплообмін на 20%.
  2. . Прибрати меблі, що загороджують батарею, до цього списку також входять штора та фіранки. Кращим способом буде підв’язати, щоб був вільний доступ до батареї.
  3. Протирати від пилу батареї. Так-так, це також дуже важливо для тепловіддачі батареї.
  4. Батареї, які мають темний колір, збільшують тепловіддачу на 2%.
  5. Постелити килим на підлогу — це також допоможе зберегти тепло в оселі.
  6. Придбати та встановити обігрівач. Для кращого обігріва квартири оберіть один із опалювальних приладів: тепловентилятор – масляний чи конвекторний. Але пам'ятайте, при роботі обігрівача потрібно зволожувати повітря, для цього треба придбати зволожувач. 
  7. Відкрити штори вдень, щоб світло могло потрапити до кімнати.

Врешті-решт, завжди можна одягнути теплі шкарпетки й капці та ходити так по квартирі.

Для кращого обігріву можна придбати електропростирадло та електроковдру — це обійдеться значно дешевше ніж обігріти всю квартиру. — ділиться інженер-електрик, магістр електротехніки Олександр Юрко.

 

Отже, нехай цей зимовий період не застане нікого зненацька. Перевірте вже зараз квартиру чи дім на якість утеплення, та виправте недоліки й закупіть необхідні для цього речі. Будьте підготовленими до будь-яких непередбачуваних обставин, що можуть чекати на нас взимку. Зміни в температурному режимі, перебої в подачі центрального опалення або проблеми з електропостачанням.

 
Перший Криворізький
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам