Осіннє меню 2022: перші страви
Які страви приготувати, щоб було не тільки смачно, а ще отримати максимальну кількість корисних речовин вже цієї осені 2022 року.
Осінній сезон щедрий на різноманітність овочів та фруктів. Та осінні продукти багаті не тільки кольоровою гамою, але й кількістю вітамінів та мінеральних речовин, які так корисні для людини. Зараз можна купити або виростити більшість овочів та фруктів, з яких можна приготувати різноманітні страви. І не обов'язково для цього витрачати дуже багато часу. Редакція інформаційного агентства “Перший Криворізький” підготувала перелік страв, які радимо приготувати цієї осені.
Чому важливо вживати овочі та фрукти
Вживання овочів та фруктів в достатній кількості позитивно впливає на організм людини. Постійне вживання цих продуктів укріплює імунітет, підвищує енергійність, покращує стан шкіри та волосся. Якщо вживати їх регулярно, покращиться фізична активність та емоційний стан.
За рекомендаціями Міністерства охорони здоров'я добова норма вживання овочів складає - 300 гр., фруктів - 300 гр.
(фото МОЗ України)
«Харчування —один з ключових факторів попередження низки хронічних захворювань. В той же час, це і фактор ризику, бо завжди залишається свідомим вибором кожної окремої людини. Поява офіційно обґрунтованих рекомендацій зробить цей вибір простішим», — зазначив автор рекомендацій, Президент Асоціації дієтологів України, директор Державного Підприємства "Державний науково-дослідний центр з проблем гігієни харчування МОЗ України", кандидат медичних наук і доцент Олег Швець.
Корисні овочі:
- Солодкий перець – містить багато клітковини, азотистих речовин, вітамінами групи А, В, С, Е, РР, а також мікроелементами: залізо, йод, кальцій, калій, магній
- Баклажан – багатий на нікотинову кислоту та мікроелементів, таких як калій, вітаміни РР, групи В, С, каротин, магній, мідь
- Кабачки – містить солі фосфору, калію, кальцію та магнію, а також невелика кількість заліза, каротину, вітамінів С, В1, В2 та нікотинової кислоти
- Морква – вітаміни груп В, С, Е, РР, К, також бета-каротин, що організмі перетворюється на вітамін А
- Помідори – містять вітаміни A, B2, B6, PP, E, рідкісний вітамін К, фруктозу, глюкозу, мінеральні солі, йод. А також магній, залізо, цинк.
- Різновиди капусти – містять клітковину, калій, фосфор, залізо, фолієва кислота, вітаміни А, В, С та амінокислоти
- Гарбуз – азотисті і білкові речовини, органічні кислоти, клітковина, крохмаль, каротин, глюкоза, фруктоза, сахароза, солі міді, фосфору, заліза, цинку, а також вітаміни А, В1, В2, С , D, Е, РР і більш рідкісні Т і К
- Огірки – органічні кислоти, кальцій, фосфор, натрій, каротин, хлорофіл, хром, хлор, магній, залізо, вітаміни В,С, А, РР, Е, Н.
- Авокадо – вітаміни - А, В1, В6, РР, К, С, D, Е, пантотенова та фолієва кислота, натрій, фосфор, залізо, кальцій, марганець, мідь.
- Коренеплоди (буряк, батат, ріпа, імбир), але картопля не входить до цього переліку – містять вітамін В, С, клітковини, марганцю і калію, антиоксидантів.
Перші страви
Почнемо з легких у приготуванні та поживних перших страв. Одним із яскравих представників осінніх овочів є гарбуз. Це гарний овоч, з якого можна приготувати і перші страви, і другі і десерти десертів.
Гарбузовий крем-суп із зеленим чаєм і пармезаном
Незвичайний післясмак трав'яного чаю в цьому супі додає особливого шарму. Щоб приготувати нам знадобиться:
- 750 г гарбуза
- 3 зубчики часнику
- 3 гілочки розмарину
- 1 ст. л. зеленого чаю
- 250 мл води
- 50 г пармезану
- 200-300 мл молока
- 1 ст. л. соняшникової олії
- дрібка солі
- чорний свіжомелений перець за смаком
Для початку треба розігріти духовку до 180 градусів. Розрізати на рівні шматки 750 гр. гарбуза та викласти на деко. Покласти до гарбуза 3 зубчики часнику і розмарин - збризнути олією. Форму накрити фольгою та поставити у розігріту духовку. Краще вибрати режим конвекції верх/низ на 30 хвилин та готувати до готовності гарбуза.
Приготований овоч треба перебити в блендері до стану пюре та поступово додати 200-300 мл молока. Довести до потрібної консистенції, додаючи сіль до смаку. Після цього влити 100 мл завареного зеленого чаю до готового супу.
Щоб прикрасити чіпсою потрібно взяти 50 гр пармезану натерти на дрібній терці і розкласти по пергаменту. Відправити деков духовку на верхній рівень приблизно на 3 хвилини. Чіпса готова, коли розтане і трохи затвердіє, вона має бути золотавого кольору Прикрасити порційно готовий крем-суп чіпсою та можна вживати.
(фото Клопотенко)
Гарбузовий суп-пюре з перцем чилі
Страва для тих хто полюбляє гостреньке. Пікантний та легкий у приготуванні суп-пюре із гарбуза з перцем чилі. Для його приготування знадобиться:
- 400 г гарбуза
- 800 мл курячого бульйону
- 1 цибуля
- 2 зубчики часнику
- 2 гілочки чебрецю
- 1/3 ч. л. пластівців перцю чилі
- 3 ст. л. оливкової олії
- сіль за смаком
- гарбузове насіння для декору
Для початку потрібен курячий бульйон. Краще його варити зі стегна чи гомілки – це для більш насиченого смаку.
Додати до бульйону пару лаврових листів, чорного перцю із овочів частину цибулини та моркву. У каструлі з товстим дном на оливковій олії треба посмажити пару хвилин нарізані кубиками цибулю та часник. Додати дрібно нарізаний гарбуз та смажити ще 10 хвилин періодично помішуючи. До каструлі додати 800 мл бульйону, чебрецю та пластівці перцю чилі.
Варити потрібно хвилин 20-25 до готовності гарбуза. Після готовності прибрати чебрець й перебити все у блендері. Прикрасити можна насінням гарбуза та перцем - суп-пюре готовий.
(фото Клопотенко)
Крем-суп з цвітної капусти і бринзою
Ще одна проста, але смачна страва – крем-суп з цвітної капусти. Цвітна капуста – звучить не надто смачно, але у поєднанні з бринзою вона буде мати виражений смак. Для приготування знадобиться:
- 1 кг цвітної капусти
- 2шт. яєчного жовтка
- 30 гр бринзи (на одну порцію)
- 70 гр вершкового масла
- 100 гр вершків
- 200 гр молока
- Сіль за смаком
- Перець за смаком
Спочатку треба зварити цвітну капусту. Для цього потрібно поділити на суцвіття та варити хвилин 10 до напівготовності. В іншій каструлі розтопити 70 грамів вершкового масла з 2 склянками води, потримати на вогні 5 хвилин. Додати варену цвітну капусту і 200 грамів молока, варити ще хвилин 5-7. Звести вогонь до мінімуму, додати вершки та яєчні жовтки. Після цього перебити блендером, додати сіль та перець на смак та прикрасити бринзою. Крем-суп готовий.
Морквяний крем-суп з горіхами
Ця перша страва легка не тільки у приготуванні, а й на смак. Все це завдяки яблукам. Швидко готується і їсться :)
Для приготування знадобиться:
- 750 гр моркви
- 2 шт яблук середнього розміру
- 2 зубчики часнику
- 1 шт. цибулі
- 1 л овочевого бульйону
- 200 мл кокосового молока (можна замінити звичайним)
- 2 гілки чебрецю
- 2 ст.л. оливкової олії
- 1 ст.л. куркуми
- 1 ст.л. кмину в порошку
- сіль, перець – на смак
- горіхи пекан – жменя
Спочатку треба приготувати овочевий бульйон, додавши картоплю, моркву, пів цибулини та лавровий листок. Проварити десь хвилин 30.
Для приготування крем-супу потрібно очистити яблука від серцевини та нарізати кубиками середнього розміру та цибулю дрібним. У каструлю з товстим дном змащену оливковою олією додайте яблука та цибулю і смажте близько 5 хвилин.
До цього додати дрібно нарізаний часник, чебрець, куркуму та кмин і готувати ще 2 хвилини. До каструлі додати нарізану моркву та залити овочевим бульйоном і варити близько 30 хвилин. Останнім етапом - витягти чебрець, переблендерити в однорідну консистенцію та залити молоком. Перед подачею додати сіль та перець на смак.
Приготуйте будь-яку страву на ваш вибір і переконайтесь, що це дійсно легко приготувати та смачно вживати. Наповнюйте себе тільки гарними на вигляд та смачними стравами.
Підписуйтесь на сторінкиRelax у соціальних мережах:
Facebook: https://www.facebook.com/Relax.1kr.ua
Instagram: https://instagram.com/relax.1kr.ua
Telegram: https://t.me/relax_1kr_ua
Коментарі
Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам