Як вибрати настільну гру для компанії

Зустрічі з друзями, сімейні вечори або посиденьки з колегами – все це має супроводжуватися не тільки смачною їжею та спілкуванням, а і доречними розвагами. Збиратись компанією, щоб відзначити день народження чи будь-яку іншу дату, або просто зустрітись з друзями та поспілкуватись – приводів для зустрічей багато, так само як і форматів їх проведення. Хтось полюбляє проводити час активно, а є ті, хто радше оберуть спокійне проведення часу. Як урізноманітнити зустрічі? Щоб відповісти на це питання, редакція інформаційного агентства “Перший Криворізький” підготувала огляд  настільних ігор для посиденьок та інших розваг.  

Як обрати гру

У світі існує безліч ігор за будь-якими уподобаннями, по мотивами улюбленого фільму, серіалу чи мультфільму. Всі вони коштують теж доволі по-різному. Щоб обрати гру, яка підходить вашій компанії, потрібно звернути увагу на певні критерії. 

  1. Компанія. Подбайте про уподобання друзів. Хтось полюбляє веселі активні ігри, хтось спокійні та заплутані, одним до вподоби ігри з легкими правилами, іншим – чим складніше, тим краще складними. 
  2. Час. Треба зрозуміти, скільки часу готові витратити на одну партію гри. Якщо мета зібрання поспілкуватись та пограти, треба обрати гру з мінімальним часом на партію. Якщо ваша мета пограти, то обирайте або складніші за сюжетом ігри, або декілька різних ігор. 
  3. Вид ігор. Існують ігри рухливі, на кмітливість або лайтові. Слід обрати гру, яка підходить під простір та ваші уподобання. 

Які існують категорії ігор

  1. Інтелектуальні — “Шахи”, “Нарди”, “Шашки”, “Доміно”
  2. Психологічні — “Мафія”, “Хто я”, “Бункер”
  3. Економічні — “Монополія”, “Менеджер”
  4. Пригодницькі/стратегічні — “Заборонений острів”, “Каркасон”, “Манчкін”
  5. Рухливі — “Твістер”, “Крокодил” 
  6. Карткові — “Уно”, “Еліас”, “Імпус блаф”, “Мемчики та котики”

 

Веселі та активні ігри

Якщо компанія друзів полюбляє активні та рухливі ігри, тоді варто обрати популярну гру “Твістер”. Створена в 60-ті роки в США і до сьогодні має попит серед друзів та в сімейному колі. Легкі правила налаштовують на безтурботність та веселощі. До складу гри входить мат із 26 різнокольоровими колами та рулетка, а кількість гравців може складати 3-4 гравці.
Правила гри: ведучий крутить рулетку і називає комбінацію та колір, які потрібно зайняти. Це може бути “права рука і червоний колір” і тоді гравець повинен виконати цю дію. Важливо пам'ятати, що одне коло може бути зайняті однією людиною, забороняється торкатися поля іншими частинами тіла, міняти позицію можна тільки після оголошення нової позиції. Якщо гравець падає, або не утримує свою позицію - він вибуває.

Також популярною грою в компанії друзів вважаєтьсяКрокодил”. Це дуже легка та весела гра, що відкриває акторські здібності у гравців. Часто її називають “Шаради”, “Корова”, “Зрозумій мене”.

Щоб пограти в цю гру, ви можете купити готові картки, або використати свою фантазію. Обираючи другий варіант ви не обмежуєте себе тематикою та складністю обраних слів. Правила гри: Один гравець іншому обирає слово чи словосполучення та другому потрібно показати загадане слово без слів та звуків, лише жестами. Грати в цю гру можна самостійно або поділитись на команди.


 

“Дженга” одна із вподобаних  ігор серед гравців. Легка та весела гра на концентрацію та уважність. Головним правилом гри є після викладання вежі витягувати по одному блоку та ставити наверх. Мета гри – побудувати найвищу вежу, але треба зважати, чим вища вежа, тим менш стійкою вона стає. Програє той у кого під час ходу вежа руйнується. 

Інтелектуальні ігри

До класичних інтелектуальних ігор відносяться “Шахи”, “Шашки”, “Нарди”, “Доміно” та ми знаємо, як грати в ці ігри. Та є ще цікава, відносно нова, інтелектуальна  гра “Скребл”. Це настільна гра, кількість гравців стартує від 2 осіб, головна мета зібрати якомога більше балів утворюючи слів. Гра складається із поля 15х15 та літер з балами. Гравцям видається рандомно по 7 літер та кожен по черзі повинен утворити слово, або додати одну букву зі свого набору до вже існуючого слова. Кількість набраних балів за слово відповідає сумі балів, що вказані на літерах та від ігрового поля. Якщо гравець не може скласти слово, він пропускає свій хід та має право замінити літеру. Перемагає той гравець, хто набрав найбільшу суму балів.

Психологічні ігри

До психологічних ігор можна віднести гру “Мафія”. Це інтелектуально-психологічна рольова гра, що пов'язана з детективним сюжетом. Якщо ви полюбляєте розв'язувати психологічні задачі, то це гра саме для вас.
В грі “Мафія” є декілька ланок персонажів: мафія, шериф, лікар, мирні мешканці, стерва, маніяк. Два останні персонажі не обов'язкові, можна використовувати, якщо грає велика компанія. В грі є мафія, яка намагається “вбити” всіх мирних мешканців, та мирні мешканці до яких входить шериф, лікар та стерва, а задача маніяка вижити, бо цей гравець сам за себе. Задача шерифа полягає в кожну “ніч” виявити мафію, щоб “зранку” довести та переконати всіх інших гравців у його правоті та здобути перемогу у грі. Головним завданням є спостерігати за поведінкою та емоційним станом гравців, щоб виявити говорять вони правду чи обманюють. Перемагає той персонаж, який залишається в “живих”.

Ще однією психологічною грою є “Бункер”. Якщо ви любите тематику кінця світу та останніх людей, що вижили, то ця гра саме для вас. Грати можна від 4 до 16 гравців. В склад гри входять картки з персонажами, додатковими характеристиками та їх особливостями. Головною задачею цієї гри є вижити та вкінці відновити життя на землі. Як це можна зробити - тільки переконати якомога більше гравців не голосувати за ваше вигнання. На кожному колі гри гравець відкриває по одній карті свого персонажа і в кінці раунду гравці повинні вирішити, хто не гідний потрапити до бункера та врятуватись.  Переможцями стають два персонажі, які вижили. 


(фото Rozetka)

Економічні настільні ігри

Якщо ваша компанія полюбляєте фінанси, бізнес, стратегії та все що з цим пов'язане, тоді гра “Монополія” створена саме для вас. Заснована ця гра в 1935 році та одразу стала популярною серед економічно-стратегічних ігор. Основна мета цієї гри – стати монополістом та тримати всі підприємства у своїй власності. Грати можна складом від 2 до 6 гравців на гральному полі. Кожен гравець “ходить” гральними кістками по полю із різними міні-полями, де може або купити підприємство, якщо воно вільне, або сплатити власнику підприємства за оренду, якщо потрапили на його клітинку. Важливо врахувати, що ця гра може затягнути, бо найдовша партія гри в “Монополію” тривала 70 днів. Чим цікава “Монополія”: існує багато варіантів цієї гри, від легких до складних, від класичних до стилізованих. Яку обрати – це вже вам вирішувати. 

Пригодницькі та стратегічні ігри

В цьому розділі існує безліч ігор на будь-який смак та ціну гри. Серед популярних ігор вирізняють “Манчкін”. Грати рекомендується від 3 до 6 осіб та для гри потрібні спеціальні картки, посібник з правилами, гральний кубик та фішки кожному гравцю. Основна мета гри полягає в тому, щоб досягти десятого рівня, де вони повинні боротись з чудовиськами, здобуваючи скарби та екіпіровку. Та слід зазначити, що в цій грі гравці можуть як допомагати так і ставити “палки в колеса” один одному. Все це задля перемоги в грі.  Девіз гри — «Вали потвор, хапай скарби, ошукуй друзів».


(фото Rozetka)

“Заборонений острів”, ще одна захоплююча гра для компаній. Якщо ви фанат “Індіани Джонс” або “Лари Крофт”, то ця гра вам сподобається. Щоб почати грати потрібно до 4 гравців, картки з характеристиками гравців, артефактами, островом, фігурки скарбів, фішки. Головна мета – здобути всі артефакти Кристала Вогню, Статуї Вітру, Каменю Землі та Чаші Океану та вибратись з острова, поки він не затонув. Важливо пам'ятати, що це є командна гра, де кожен гравець повинен діяти заради спільної перемоги. 


 

Якщо в настільних іграх вашій компанії до вподоби стратегічне планування, обирайте гру “Каркасон”. Гра вийшла у 2000-х роках в Німеччині та досі захоплює світ. Грати в неї можна компанії від 2 до 5 осіб, а якщо придбати розширення гри, то від 6 до 8 гравців. Правилами гри є побудова ігрового поля кожним гравцем, який бере частинку поля, що лежить “сорочкою” догори. Поле складається з доріжок та селищ вздовж річки, на які ставляться фішки гравця. За кожну зайняту доріжку або селище даються бали.  Гра вважається завершеною тоді, коли закінчуються картки поля, а переможець той, у кого найбільша кількість балів.

Карткові ігри

Ще однією із популярних ігор є американська картярська гра “УНО”, що перекладається, як “Один”. Це універсальна та весела гра, якою можуть грати від 2 до 10 гравців. “Уно” підійде для любителів швидких ігор. Гра полягає в тому, що кожному гравцеві роздаються по 7 карт, а верхню повертають та відкладають лицьовою стороною догори і вона стає основою колоди. Гравець, який починає ходити, повинен покласти на основну колоду карту, яка має або однаковий колір або число. Карти чорного кольору кладуться на будь-яку карту, якщо немає карти для ходу - потрібно взяти із колоди і походити. Якщо і там немає потрібної, то гравець пропускає свій хід. Коли хтось із компанії кладе передостанню карту і в нього залишається остання в руках, він повинен першим крикнути “Уно”, якщо не встигає - бере додаткову карту. Мета гри - скинути всі картки і вийти з гри. Гру можна доповнювати ускладненнями, такими як на певне число задавати дію: підняття руки, мовчання і тд. 


 

Імпус блаф” - настільна гра за типом “Вірю не вірю”. Чудовий дизайн із фентезійними персонажами потішить любителів настільних ігор. Всі карти роздаються гравцям і мета переконати гравців, скинути всі карти і вийти із гри. Головне правило – не можна називати головного героя Імпа, та підкладати його під виглядом інших персонажів. В цій грі важливо зрозуміти, хто обманює, а хто каже правду.

Однією із красивих настільних ігор є “Діксіт” намальована французькою художницею-сюрреалісткою Марі Кардуа. Гравцям потрібно роздати певну кількість карт та початковий гравець повинен придумати асоціацію до однієї із обраних карт та озвучити її поклавши обрану карту “сорочкою” догори. Інші гравці повинні віднайти цю асоціацію серед своїх карт та також покласти “сорочкою” догори. Потім картки викладаються на ігрове поле під особистими номерами і кожен гравець повинен відгадати, де саме та загадана карта. Перемагає той, хто набере більшість балів. Ця гра розвиває фантазію та допомагає розкритися кожному гравцю.


 

“Мемчики та котики” — нова українська карткова гра, якою можна грати від 3 осіб. Якщо ваші друзі чи колеги з почуття гумору та знають всі трендові мемчики – ця гра точно всім сподобається. Правила надлегкі: на кожному колі дістається карта зі запитанням, на яку потрібно відповісти найбільш влучним мемчиком. Перемагає той гравець, у якого найбільше балів за обрані його мемчики. 


 

Варіантів, яку гру обрати для посиденьок багато і можна обрати декілька ігор для одного вечора. Або можна обрати “Монополію” і провести пару годин за однією партією гри. Якщо бажаєте провести легкий вечір тоді краще обрати “Мемчики та котики”, “Уно”, “Крокодил” або “Дженгу”. 

Отже, перед тим, як обрати гру треба керуватися бажаннями, вподобаннями та часом виділеним для ігор. 

 
Перший Криворізький, фото Canva
Relax.1kr.ua

Коментарі (2)

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам

Helfer

Якщо ви дочитали до цього місця значить ви дійсно зацікавлені у цій тематиці :)
Бажаєте спробувати, але не знаєте з чого почати? Колись зіграли у монополію і тепер маєте психологічну травму?
Ми з радістю допоможемо вам розібратись з цим питанням!
Ми - криворізьке комьюніті поціновувачів настільних ігор! Щотижня проводим ігротеки, граємо у багато нових та старих классичних ігор. Якщо не знаєте чим зайнятись на вихідні, хочете завести нові знайомства та цікаво провести вечір - залітайте до нас у групу! Усе розповімо, покажемо, проконсультуємо)
Посилання у комменті нижче)
Адміну щастя, здоровля. Дякую за цікаву статтю!

  • 0
  • 0
  • Ответить