Борат-2, Душа, Корона: оголосили переможців премії «Золотий глобус-2021»

У США оголосили переможців 78-ї кінопремії «Золотий глобус».  Через пандемію коронавирусу церемонія відбулася в форматі відеоконференції одночасно з банкетного залу в нью-йоркському Рокфеллер-центрі і з готелю Беверлі-Хілтон в місті Беверлі-Хіллз (штат Каліфорнія). 

 

Найбільше нагород отримав серіал «Корона» — у номінації «Найкраща телевізійна драма» та ще у трьох категоріях. Комедійний серіал «Крик Шітс» та мінісеріал «Ферзевий гамбіт» отримали по дві нагороди.


 

 

Фільми «Земля кочівників» та «Борат-2» перемогли у найвищих номінаціях: «Найкращий драматичний фільм» та «Найкращий комедійний» фільм відповідно.


 

 

Найкращим фільмом іноземною мовою стала стрічка «Мінарі» американського режисера корейського походження. У цій категорії також був данський фільм «Ще по одній».

 

Найкращою акторкою у драматичному фільмі стала Андра Дей за роль у фільмі «Сполучені Штати проти Біллі Голідей».


 

 

Найкращим актором у драматичному фільмі посмертно став Чедвік Боузман за роль у «Чорне дно Ма Рейні». Це була остання робота Боузмана.


 

 

Розамунд Пайк стала «Найкращою акторкою мюзиклу/комедії» за фільм «Аферистка», а найкращим комедійним актором — Саша Барон Коен («Борат-2»).


 

Нагороду за найкращу жіночу роль другого плану отримала Джуді Фостер за роль у фільмі «Мавританець», а Деніел Калуя за фільм «Юда та чорний месія» отримав аналогічну нагороду серед чоловіків.


 

 

Цьогоріч вперше в шорт-лист претендентів за звання найкращого режисера повнометражного фільму потрапили більше як одна жінка. Перемогу в цій номінації теж отримала режисерка — Хлоя Чжао (фільм «Земля кочівників»). Вона стала другою жінкою, яка коли-небудь перемагала у цій категорії, та першою азійською жінкою, яка перемогла у номінації.


 

Найкращим анімаційним фільмом став мультфільм «Душа».


 

 

Найкращою акторкою мінісеріалу стала Аня-Тейлор Джой за роль Бет Гармон у «Ферзевому гамбіті». Нагороду за найкращу чоловічу роль у мінісеріалі отримав Марк Руффало («Я знаю, що це правда»).


 

 

Акторка Емма Коррін отримала «Золотий глобус» у номінації «Найкраща акторка у драматичному серіалі» — вона зіграла принцесу Діану в четвертому сезоні «Корони».


 

Її партнер по серіалу Джош О'Коннор отримав аналогічну нагороду серед чоловіків — у «Короні» він зіграв принца Чарльза.

 

 

«Золотий глобус» — американська кінопремія, що присуджується Голлівудською асоціацією іноземної преси з 1944 року за кіно- і телефільми. Вручення «Золотого глобусу» розпочинає сезон різних нагород кіно- і телеіндустрії, який зазвичай завершується церемонією нагороди «Оскара» (цьогоріч відбудеться 25 квітня).

Использованные материалы: hromadske.ua
Relax.1kr.ua

Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам