Чим треба запастись на зиму 2022-2023
Що потрібно закупити на зиму 2022-2023 – переважна більшість розмов у редакції інформаційного агентства “Перший Криворізький” зараз саме про це. Тож, підготували огляд товарів, якими радимо запастись вже зараз.
Чому:
Пізня осінь та зима можуть стати справжнім випробуванням для українців. Через масовий терор зі сторони Росії, армія якої гатить по об'єктах інфраструктури та цивільному населенню можуть бути ускладнення із подачею електроенергії та опалення у домівки українців. Все це змушує думати, як забезпечити себе та родину всім необхідним, щоб перезимувати.
Що саме треба купити та в якій кількості?
Теплий одяг та взуття
- Верхній одяг – обдумайте, чи не промерзатимете ви на вулиці дорогою на роботу/навчання і назад, бо повертатися доведеться, швидше за все, у холодну квартиру. Поради, як підібрати верхній одяг на зиму
- Взуття – воно має бути зручним, легким і універсальним – має підходити і для сльоти, і для ожеледиці.
- Термобілизна – підбирайте на пів розміру більше, ніж вам треба, враховуючи ймовірну усадку після прання. Зважайте на особливості вентилювання, якщо маєте дерматологічні або серцево-судинні захворювання.
- Одяг для роботи вдома – вживані светри, жилетки із незначними плямами та/або затертостями цього сезону стануть в пригоді. Якщо ж вживаний одяг вже віддали на благодійність або порізали на ганчір’я, купуйте флісові костюми, халати нижче колін, теплі шкарпетки та капці із утеплювачем.
Утеплення помешкання
Утеплення помешкання є наступним обов'язковим етапом підготовки до зими. Редакція “Першого Криворізького” радила як утеплити помешкання та які обігрівачі слід купити, щоб зігрітись. Якщо ви проживаєте у власному будинку та вас можливість опалювати твердопаливним котлом, то треба заздалегідь запастись дровами. Або обрати інші альтернативні варіанти обігріву та запастись необхідним паливом.
Електрокамін або класичний камін також можна використовувати як засіб обігріву будинку.
Килими. Рекомендуємо додатково підлогу застелити килимами, купити теплі ковдри та пледи. Можете обрати електроковдри, але треба розуміти, що під час перебоїв з електроенергією ковдра стане звичайним пледом. Також можна купити спальні мішки, що зігріють в екстремальних умовах. Якщо спального мішка немає, а в будинку холодно, можна наповнити пластикові пляшки гарячою водою класти їх під ковдру.
В екстрених випадках правильним варіантом буде облаштувати одну кімнату для проживання усіх членів родини – облаштувати там і кабінет, і зону для їжі, і спальні місця.
Гаджети та предмети побуту
Щоб бути готовим до екстремальних відключень електроенергії треба мати додаткові гаджети. До необхідних гаджетів та предметів побуту відносять:
- Генератор. Альтернативний пристрій для резервного живлення електрообладнання. Ціни починаються від 30 000 грн за бензиновий генератор.
- Повербанк. Краще обрати з більшою місткістю заряду, наприклад від 30000mAh. Стартова ціна від 800 грн за 10000mAh, 2200 грн за 30000mAh
- Ліхтарі. Маленькі та великі, що можуть живитись від павербанку та від звичайних батарейок.
- Батарейки. Зверніть увагу, які саме вам необхідні.
- Термоси для води та їжі. Краще обирати, щоб до складу матеріалу входило скло. Стартова ціна термоса для води 1,8л - від 800 грн, для їжі за 1л - від 1200 грн.
- Електроковдра. Варість ковдри розміром 80х150см від 1500 грн.
- Свічки, сірники та запальнички.
- Таблетки для знезараження питної води при нецентралізованої постачання води. Замовити можна в інтернет-магазині, ціна 1 таблетки від 70 грн.
- Сухий спирт. Альтернатива при відсутності газу чи електроенергії. Можна замовити в інтернет-магазині, вартість від 30грн за 8 шт.
Медикаменти
Важливо подумати заздалегідь і про здоров'я. Якщо є хронічні хвороби, слід зробити резерв необхідних ліків на випадок проблем з постачанням. Якщо у вас є дитина чи батьки, які потребують допомоги, потрібно закупити ліки і для них. Пам’ятайте і про настання сезонних захворювань. Важливо, щоб в аптечці були препарати таких груп:
- противірусні;
- протизапальні;
- знеболювальні;
- протиалергічні;
- ентеросорбенти;
- заспокійливі;
- серцеві ліки;
- йод;
- спирт;
- перекис водню;
- бинт та вата;
- пластирі;
- рукавички;
- термометр;
- серветки: вологі та сухі;
- турнікет.
Продукти
Продукти краще обрати ті, що мають довгий термін зберігання та не потребують додаткового приготування. Також зробити мінімальних запас основних продуктів та води.
- До довготривалих запасів відносяться: тушонка, консерви та консервовані заготовки, заморожена продукція, каши швидкого приготування. Такі продукти можна швидко розігріти та вживати.
- Серед важливих продуктів треба мати в запасі: крупи, макаронні вироби, борошно, цукор, сіль, олія, овочі, чай, кава. Деякі каши, як вівсяна та гречана не потребують варки. Їх можна просто залити гарячою або холодною водою та почекати до готовності.
- Продукти збагачені вуглеводами: печиво, цукерки, протеїнові батончики, сухофрукти, халва, сухарі, хлібці, насіння, цукати. Такі продукти насичують та дають енергію.
Якщо у вас є маленькі діти треба запастись кашами, молочною сумішшю, харчуванням в баночках, печивом. Якщо є тварини - також закупити корм. Також треба запастись питтєвою водою та технічною в разі екстреного випадку.
Побутові товари
Варто зробити місячний запас побутових товарів:
- порошок;
- мило;
- туалетний папір;
- шампунь;
- засоби гоління;
- засоби гігієни.
Для дитини потрібно закупити:
- памперси;
- вологі серветки;
- засоби догляду.
Також на зимовий період треба, щоб був крем для обличчя та рук, гігієнічна помада. Всі ці товари необхідні для щоденного використання і краще мати їх вдома, щоб зайвий раз не виходити до магазинів, адже цієї зими нас чекає у тому числі загострення ковідної ситуації. За період з 10-16 жовтня 2022р. в Україні зафіксовано 22 914 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19, про це повідомляє МОЗ України.
Цікаве заняття
Для психічно-емоціональної стабільної потрібно запастись заняттям до душі. Це можуть бути:
- пазли;
- книги;
- настільні ігри;
- кросворди;
- в'язання.
- малювання.
Також слід обрати заняття для дитини, щоб під час тривог або непередбачуваних ситуацій її можна було відволікти і зробити із проблеми пригоду.
Ніхто із нас не має розуміння, як пройде зима та краще бути готовими до будь-яких непередбачуваних ситуацій. Поки є час та можливості необхідно зробити для свого комфортного проживання все, що від нас залежить. Будемо спокійними та віримо в перемогу в нашу перемогу.
Підписуйтесь на сторінкиRelax у соціальних мережах:
Facebook: https://www.facebook.com/Relax.1kr.ua
Instagram: https://instagram.com/relax.1kr.ua
Telegram: https://t.me/relax_1kr_ua
Коментарі
Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам