Осіннє меню 2022: десерти
В попередньму матеріалі редакція інформаційного агенства “Перший Криворізький” підготувала перелік перших, других страв та салатів, які радимо приготувати цієї осені. В цьому матеріалі перелік десертів осені 2022.
Осінні десерти
Десерти займають почесне місце серед будь-яких страв в будь-який сезон. Це те що полюбляють і дорослі і діти. Як поєднати в страві корисні продукти та солодкий смак. Обрати можна яблука, гарбуз, сухофрукти.
Запечений гарбуз з родзинками
Унікальний в своїх смакових якостях гарбуз може використовуватись не тільки як гарнір та солона страва. Але це смачний продукт в десерті. До складу входить:
- 500 гр гарбуза
- 500 гр вершків
- 75 гр родзинок
- Ванільний і звичайний цукор до свого смаку
- 50 гр вершкового масла
Гарбуз нарізати маленькими кубиками, перемішати з ванільним і звичайним цукром та залишити на декілька хвилин. До вершків додати цукор і перемішати. Для запікання можна обрати форми для кексів. Для цього їх потрібно змастити вершковим маслом. Викласти в форми гарбуз зверху посипати родзинками і помірно залити вершками. В розігріту на 160 градусів духовку на 50-60 хвилин покласти тушкувати гарбуз. Прикрасити можна цукровою пудрою.
(фото Vogue)
Запечені яблука з сиром
Запечені яблука – не тільки смачно, але і дієтична страва. На її приготування не потрібно витрачати багато сил та часу, та смаку вона дуже добре. Щоб приготувати її потрібно мати:
- 4 шт яблук
- 200 гр сиру
- 70 гр родзинок
- 1 шт яйце
- мед або цукор до смаку
- горіхи та сухофрукти за бажанням
Найскладнішим в цій страві – обережно вичистити середину яблука. Для начинки потрібно змішати сир з яйцем, медом (або цукром), родзинками. Начинити яблука, викласти на деко та поставити в заздалегідь розігріту на 180 градусів духовку на 20 хвилин. Готовий десерт має бути м'яким. Прикрасити можна цукровою пудрою та сухофруктами. Вживати радимо охолодженим. Смачного!
Десерт з гарбузом та малиною
Дуже простий та невимушений десерт із гарбуза та малини. Здивуйте своїх рідних та друзів приготував цей десерт. Для цього потрібно взяти:
- 200 г Гарбуза
- 3 ст. л. Малини (свіжої або замороженої)
- 1 ст. л. Соняшникової олії
- за смаком Кунжут
- 50 мл Чорного чаю (завареного)
- 1 гілочку М’яти (для подачі)
Для початку потрібно порізати на дрібні кубики гарбуз, збризнути невеликою кількістю олії, загорнути в фольгу та відправити у духовку на 20 хвилин при 180 градусів. Малину потрібно розім'яти та змішати з готовим гарбузом. До страви треба додати заварений чорний чай і посипати кунжутом. Смачного!
(фото Клопотенко)
Чіа-пудинг з ягід
Не тільки корисний та поживний, але й дієтичний десерт. Можна готувати, як десерт для вживання після основних страв так і самостійну поживну страву. Для цього потрібно:
- 500 мл кефіру
- 4 ст. л. семен чіа
- 3 ст. л. рідкого меду
- 1 склянка ягід або фруктів
- 2 ст. л. вівсянки
Щоб приготувати треба виконати пару етапів. Для початку залити в ємність кефір та змішати з семенами чіа, ретельно перемішати. Також додати мед та розлити в менші ємності і залишити на ніч, якщо багато часу немає, хоча б на 2 години. Після цього додати вівсянку та прикрасити ягодами або фруктами. Десерт готовий!
(фото Клопотенко)
Чому важливо вживати овочі та фрукти
Вживання овочів та фруктів в достатній кількості позитивно впливає на організм людини. Постійне вживання цих продуктів укріплює імунітет, підвищує енергійність, покращує стан шкіри та волосся. Якщо вживати їх регулярно, покращиться фізична активність та емоційний стан.
За рекомендаціями Міністерства охорони здоров'я добова норма вживання овочів складає - 300 гр., фруктів - 300 гр.
Корисні овочі:
- Кабачки – містить солі фосфору, калію, кальцію та магнію, а також невелика кількість заліза, каротину, вітамінів С, В1, В2 та нікотинової кислоти
- Морква – вітаміни груп В, С, Е, РР, К, також бета-каротин, що організмі перетворюється на вітамін А
- Помідори – містять вітаміни A, B2, B6, PP, E, рідкісний вітамін К, фруктозу, глюкозу, мінеральні солі, йод. А також магній, залізо, цинк.
- Різновиди капусти – містять клітковину, калій, фосфор, залізо, фолієва кислота, вітаміни А, В, С та амінокислоти
- Гарбуз – азотисті і білкові речовини, органічні кислоти, клітковина, крохмаль, каротин, глюкоза, фруктоза, сахароза, солі міді, фосфору, заліза, цинку, а також вітаміни А, В1, В2, С , D, Е, РР і більш рідкісні Т і К
Корисні фрукти:
- Яблука – містять вітаміни С, В1, В2, Е, Р, пектин, антиоксиданти, дубильні речовини. Мінерали: магній, калій, кальцій, цинк, мідь, хлор.
- Малина – містить фруктозу і глюкозу, фолієву кислоту, саліцилову кислоту, вітаміни А, групи B, С, РР
- Груша – містить цукор, органічні кислоти, ферменти, клітковину, дубильні, азотні та пектинові речовини, вітаміни С, В1, Р, РР, каротин (провітамін А), флавоноїди та фітонциди.
- Виноград – містить вітамін С, К, В6, мідь, калій, тіамін, марганець
- Ківі – містить калій, бета-каротин, фолієву кислоту, вітамін А, С,К, магній, кальцій та фосфор
(фото МОЗ України)
Приготуйте будь-який десерт на ваш вибір і переконайтесь, що це дійсно легко приготувати та смачно вживати. Наповнюйте себе тільки гарними на вигляд та смачними стравами.
Коментарі
Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам